preloader

Що вас цікавить?

Вимоги з пенсійних правовідносин

08.09.2013
Судівництво /
Цивільне судочинство

Вимоги з пенсійних правовідносин та інших видів соціального забезпечення

Спори, що виникають з приводу пенсійних відносин вирішуються за правилами адміністративного або цивільного судочинства залежно від виду пенсійного забезпечення.

1. Якщо у Вас виник спір з приводу державного пенсійного забезпечення (наприклад, Вам неправильно нарахували пенсію або відмовили у її призначенні) чи інших видів соціального забезпечення, що надаються державою чи органами місцевого самоврядування, Ви можете звернутися з адміністративним позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду за своїм зареєстрованим місцем проживання (перебування, знаходження) або за місцезнаходження відповідача (ч. 1 ст. 18, ч. 2 ст. 19 КАС) відповідно до правил адміністративного судочинства. Якщо Ви не проживаєте в Україні, позов слід подати за місцезнаходженням відповідача.

Це стосується усіх спорів з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

2. Позови, що виникають з недержавного пенсійного забезпечення чи інших відносин соціального характеру з невладними суб’єктами, подають до місцевого загального суду за зареєстрованим місцем проживання (перебування) чи місцезнаходженням відповідача за правилами цивільного судочинства (ч. 1 ст. 109 ЦПК).