preloader

Що вас цікавить?

Всеукраїнська конференція щодо децентралізації

03.11.2017
Публічна адміністрація /
Децентралізація

1 листопада в м. Полтаві представники громадськості та науковці обговорили виклики та можливості для громад міст обласного значення. Деякі райони в Україні повністю сформували об’єднані громади, і, за словами голови правління ЦППР Ігоря Коліушка, наразі треба вирішувати питання з районами на законодавчому рівні


1 листопада в м. Полтаві на Всеукраїнській конференції “Формування моделі подолання пасивності місцевих громад щодо їх участі у реформуванні влади в Україні” голова правління ЦППР Ігор Коліушко підкреслив, що деякі сільські громади мають дорогі землі поряд з містами. І це  – одна із причин  необ’єднання. “Відповідно сільські голови, сільські ради не мають інтересу сьогодні, наприклад, приєднуватися до великих міст, тому що вони тоді втрачають цей ресурс розпорядження землею. Але це, власне, вигідно сільським головам, але це не означає, що це вигідно сільським мешканцям”, – каже він. 

Наразі вже деякі райони в Україні повністю сформували об’єднані громади. Ігор Коліушко зазначає, що зараз необхідно вирішувати питання з районами на законодавчому рівні, – у Парламенті розглядають кілька варіантів. Експерт додає: “Можна провести повну загальну реформу всіх районів. Можна ліквідовувати ті райони, де вже відбулося об’єднання громад. Можна шукати якісь перехідні варіанти – робити більш-менш поступово”.