Влада і громадськість обговорювали шляхи реформ та співпраці у сфері адміністративних послуг
11 квітня в Представництві ЄС в Україні відбулася зустріч «Адміністративні послуги: стан справ» за організаційної підтримки ІСАР «Єднання»
11 квітня в Представництві ЄС в Україні відбулася зустріч «Адміністративні послуги: стан справ» за організаційної підтримки ІСАР «Єднання».
В зустрічі взяли участь радники віце-прем’єр-міністра України Олександр Данилюк та Олександр Саєнко, заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук, представники громадських організацій та органів влади – грантерів ЄС з питань адміністративних та соціальних послуг, та представники Делегації ЄС в Україні.
У своєму виступі Олександр Данилюк презентував плани з децентралізації адміністративних послуг п’яти центральних органів виконавчої влади (зокрема, Міністерства Юстиції України, Державної Міграційної Служби та Державної архітектурно-будівельної інспекції), які зараз розробляються робочою групою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Поетапна децентралізація передбачатиме передачу повноважень з надання послуг цих органів органами місцевого самоврядування (міським,селищними та сільскими радами).
Віктор Тимощук відзначив основні напрямки, на яких повинен зосередити увагу новий уряд для приведення адміністративних послуг: продовження роботи над створенням оріентованих на відвідувачів центрів надання адміністративних послуг, дерегуляція, децентралізація, спрощення адміністративних процедур. Його презентацію можна завантажити за цим посиланням [вставити лінк].
Учасники зустрічі обговорили можливості співпраці органів влади, зокрема і місцевої, з громадськістю з питань підвищення якості надання адміністративних послуг. Органи влади відзначили важливість моніторингу та оцінки державних політик громадськими організаціями, а також навчання працівників центрів надання адміністративних послуг експертами громадянського суспільства. Окрім того, учасники круглого столу відзначили, що громадські організації можуть допомагати органам влади із залученням грантових коштів для розбудови центрів надання адміністративних послуг. Такої допомоги особливо потребують районні державні адміністрації для створення центрів надання адміністративних послуг, оскільки державне фінансування цієї сфери практично відсутнє.
Також учасники обговорили варіанти співпраці щодо уніфікації методик моніторингу центрів надання адміністративних послуг, співпраці ініціатив громадських організацій у сфері адміністративних послуг між собою та з владою, та привернення уваги ширшого кола громадськості в Україні до питань адміністративних послуг.