preloader

Що вас цікавить?

Відбулася заключна презентація проєкту «Україна після перемоги: підготовка і комунікація реформ для реалізації “Бачення України — 2030”»

16.03.2023
Загальні новини

9 березня відбулася презентація  результатів проєкту «Україна після перемоги: підготовка і комунікація реформ для реалізації “Бачення України — 2030”», який реалізовується Центром політико-правових реформ (ЦППР) за фінансової підтримки Уряду Великої Британії. 

Захід було проведено з метою презентації результатів проєкту, зокрема концепцій реформ розроблених громадськими робочими групами у семи сферах (конституціоналізм, парламентаризм, виконавча влада, адміністративні послуги, судівництво, правопорядок, регіональний устрій).

Ігор Коліушко, Голова правління ЦППР, представив передумови запровадження  Проєкту, основні складові, та досягнення робочих груп в рамках реалізації Проєкту. Протягом шести місяців робочі групи на основі «Бачення України – 2030» аналізували стан справ, визначали проблеми та розробляли документи політики для кожної із семи сфер. 

«Мати бачення майбутнього це дуже важливо, у тому числі для Перемоги. Тому, що врешті решт Перемога це не тільки подолати безпосередньо ворога в бою, а це досягнути того заради чого ця війна і ведеться», – зауважив Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. 

До заходу також долучився Перший секретар Посольства Великої Британії в Україні, Майкл Баум. Він наголосив на важливості підготовки планів з відновлення України, участі громадянського суспільства у цих процесах, а також залучення всіх верств населення до процесу побудовимайбутнього України. 

«Важливо повторити – Україна переможе! Це зрозуміло, і ми всі в це віримо», – зауважив Перший секретар Посольства Великої Британії в Україні Майкл Баум. Також він додав: «Великобританія була з Україною від початку, і ми з Україною зараз, і ми будемо з Україною в майбутньому під час цих реформ та після Перемоги».

Також до слова було запрошено Євгена Бистрицького, одного з авторів «Бачення України-2030» (Реформування і відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року).  Він поділився власним поглядом на роль громадянського суспільства у питаннях відновлення України та ключові фактори, які необхідно враховувати під час адвокації напрацювань громадянського суспільства.

 «Ми не є прохачі допомоги по відновленню. Україна, у тому числі громадянське суспільство мають підкреслити – ми не просимо допомоги, ми вважаємо себе рівними партнерами з нашими західними колегами. Ми хочемо показати, яке партнерство буде потрібно», – зазначив Євген Бистрицький. 

Захід організовано Центром політико-правових реформ в рамках Проєкт «Україна після перемоги: підготовка та комунікація реформ для реалізації “Бачення України — 2030”», що реалізується завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії.