preloader

Що вас цікавить?

В парламент внесено реформаторський законопроект “Про поліцію і поліцейську діяльність”

29.01.2015
Кримінальна юстиція /
Органи кримінальної юстиції

Цей проект розроблено протягом 2014 року спільно експертами робочої групи з реформування органів правопорядку Реанімаційного пакету реформ, Центру політико-правових реформ, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та народними депутатами України. Восени законопроект пройшов експертизи авторитетних міжнародних експертів і отримав позитивні відгуки і рекомендації.


27 січня 2015 року у Верховній Раді України зареєстровано проект закону про поліцію і поліцейську діяльність (реєстр. № 1692-1). Проект внесено народними депутатами України Віктором Чумаком, Оксаною Сироїд, Оленою Сотник, Павлом Костенком, Ігорем Луценком, Русланом Сидоровичем та Віталієм Купрієм. 

Сторінка законопроекту на сайті Верховної Ради, текст законопроекту у форматі pdf.

Цей проект розроблено протягом 2014 року спільно експертами робочої групи з реформування органів правопорядку Реанімаційного пакету реформ, Центру політико-правових реформ, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та народними депутатами України.

Восени законопроект пройшов експертизи авторитетних міжнародних експертів і отримав позитивні відгуки і рекомендації від:

– Ради Європи (висновок за посиланням: укр/en);

– Бюро Демократичних Інститутів і Прав Людини ОБСЄ (висновок за посиланням: укр/en);

– Дорадчої місії Європейського Союзу в Україні (висновок за посиланням: en);

– Проекту з підтримки реформ у сфері юстиції в Україні (коментарі: en, додаток до коментарів: en).

Проектом Закону про поліцію і поліцейську діяльність планується встановити основи для ефективної єдиної структури всіх органів, основною функцією яких є надання суспільству послуг з підтримання публічного порядку, відокремити поліцію від можливості політичного впливу на її діяльність, запровадити конкурсний і прозорий механізм заміщення вакантних посад у поліції, включаючи керівні посади,встановити об’єктивний і незалежний механізм розгляду справ про притягнення поліцейського до дисциплінарної відповідальності, позбавити поліцію невластивих їй функцій, підвищити рівень заробітної плати поліцейських, захистити поліцейського від незаконного впливу на нього з боку керівництва, регламентувати порядок застосування поліцією заходів примусу.