preloader

Що вас цікавить?

Україна ще технічно не готова до впровадження електронних рецептів – Зоряна Черненко

26.05.2018
Медичне право /
Медична реформа

Упровадження електронних рецептів буде тривалим процесом, адже у нас в країні до цього ще не готові, хоча б з технічної точки зору.


Упровадження електронних рецептів буде тривалим процесом, адже у нас в країні до цього ще не готові, хоча б з технічної точки зору.

Про це заявила в ефірі програми «Київ Live» телеканалу «Київ» експерт з медичного та фармацевтичного права Центру політико-правових реформ Зоряна Черненко.

Вона розповіла, що, за результатами опитування всіх закладів охорони здоров’я, які здійснюють лікування, лише 47% мають хоча б один комп’ютер, не говорячи про те, щоб кожен лікар мав комп’ютер на своєму робочому місці.

«Так, на сільську медицину виділено близько 4 мільярдів, і частина з цих коштів піде на закупівлю планшетів, можливо, на проведення десь Інтернету. Але цього недостатньо, щоб покрити всю Україну. Ні для кого не секрет, що Інтернет-зв’язок у прикордонних областях є не досить гарним. А без Інтернету історія з електронними рецептами не матиме успіху», – сказала експертка.

Крім того, зазначила Зоряна Черненко, є ще й проблема із перебоями в електроенергії, коли вимикається світло через, наприклад, погодні умови. «І що тоді? Пацієнти залишаються без ліків?».

За її словами, за кордоном дуже швидко працює система відновлення всіх комунікацій після надзвичайних ситуацій. Натомість у нас такого поки що немає.

Нагадаємо, в Україні набули чинності нові вимоги до виписування рецептів на всі ліки та медвироби, крім наркотичних та психотропних. Головні зміни стосуються нормативного регулювання – впровадження електронного рецепта.