У Казахстані обговорили рекомендації Комітету ООН з прав людини
27 вересня в Алмати відбулася експертна конференція “Виконання Республікою Казахстан рекомендацій Комітету ООН з прав людини у сфері кримінальної юстиції і зміцнення незалежності судової влади”, організатором якої став Центр дослідження правової політики. У роботі конференції взяв участь заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда
27 вересня в Алмати відбулася експертна конференція “Виконання Республікою Казахстан рекомендацій Комітету ООН з прав людини у сфері кримінальної юстиції і зміцнення незалежності судової влади”.
Захід організував Центр дослідження правової політики у співпраці з Комітетом із законодавства і судово-правової реформи Маджилісу Парламенту Республіки Казахстан, Регіональним відділенням УВКПЛ ООН для Центральної Азії, Національним фондом підтримання демократії, Посольством Королівства Нідерландів у Республіці Казахстан.
У роботі конференції взяли участь представники Адміністрації Президента, Конституційної Ради, Верховного Суду, Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції Республіки Казахстан, адвокати, науковці, міжнародні експерти.
На запрошення Центру дослідження правової політики експертом з питань незалежності правосуддя виступив заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда. У своїй доповіді він зазначив, що перед Україною і Казахстаном стоять подібні виклики щодо виконання міжнародних зобов’язань у сфері прав людини.
Комітет ООН з прав людини дав досить жорстку оцінку стосовно системи правосуддя у Казахстані: “відсутність незалежної судової влади”, “прокуратура відіграє в судовій системі домінуючу роль” Комітет рекомендував, зокрема, “як на рівні законоавства, та і на практиці забезпечити незалежність судової системи”, “переглянути повноваження прокуратури, щоб її діяльність не підривала незалежність судової влади”.
Напрямкам імплементації цих рекомендацій була присвячена доповідь Р. Куйбіди.