preloader

Що вас цікавить?

У Дніпропетровську обговорювали вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг області

30.11.2015
Адміністративні послуги

25 листопада 2015 року у Дніпропетровську відбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центрів надання адміністративних послуг». Метою заходу було обговорення проблематики покращення якості надання адміністративних послуг через вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у містах і районах Дніпропетровської області, механізмів надання послуг органів виконавчої влади (зокрема, щодовиконання розпорядження КМУ № 523 від 16.05.2014) та підвищення кваліфікації адміністраторів.


25 листопада 2015 року у Дніпропетровськувідбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центрів надання адміністративних послуг».

Захід організовано Центром політико-правових реформ, Центром досліджень місцевого самоврядування (м. Львів) та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією.

Метою заходу було обговорення проблематики покращення якості надання адміністративних послуг через вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у містах і районах Дніпропетровської області, механізмів надання послуг органів виконавчої влади (зокрема, щодовиконання розпорядження КМУ № 523 від 16.05.2014) та підвищення кваліфікації адміністраторів.

Відкриваючи роботу семінару, виконуючий обов’язки директора департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олексій Псарьов відзначив, що «ні в кого не виникає сумнівів, що ЦНАП – це «обличчя» влади, інструмент, за допомогою якого влада спілкується з громадянами … Всі чудово розуміють, що сьогодні у цій сфері існує безліч проблем: недосконалість і неврегульованість чинного законодавства, супротив певних суб’єктів надання адміністративних послуг у взаємодії зі ЦНАП, обмеженість кількості штатних одиниць адміністраторів та мізерний фонд оплати їх праці, низький рівень матеріально-технічного забезпечення тощо».

В роботі семінару взяли участь заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук,  заступник голови правління  та експерт Центру досліджень місцевого самоврядування Ігор Бригілевич,  директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку»Лариса Карп’як, заступник керівника апарату Волинської ОДА Роман Матвійчук, керівники і службовці структурних підрозділів ОДА,керівникиЦНАП районних державних адміністрацій областіі міст обласного підпорядкування, керівники і службовці  територіальних органів державної влади, зокремаДержавної міграційної служби, Головного управління юстиції та Держгеокадастру в областіта представники громадських організацій області.

В. Тимощук представив основні напрямки реформування системи надання адміністративних послуг, проблеми та ризики цього процесу. Однією з основних проблем є відсутність необхідної взаємодії і спільних дій між територіальними підрозділами ЦОВВ і ЦНАП.  Він розповів про законопроекти, які подані до Верховної Ради і стосуються децентралізації і дерегуляції системи надання адміністративних послуг. Зокрема, у цих документах пропонується видачу послуг з реєстрації місця проживання, бізнесу, нерухомості тощо повернути органам місцевого самоврядування.

Л. Карп’як розповіла про роботу ЦНАП у місті Луцьку, де надаються практично всі послуги Луцької міської ради та територіальних підрозділів ЦОВВ (загалом 282 послуги). На сьогодні ЦНАП м. Луцька є одним із кращих щодо залучення адміністративних послуг ЦОВВ і відвідуваності громадянами (800-900 відвідувачів щодня). 

Р. Матвійчук поділився досвідом формування мережі ЦНАП у Волинській області шляхом реалізації єдиних організаційних підходів та впровадження електронного документообігу у ЦНАП районів і міст області. Нещодавно створений портал адмінпослуг ЦНАП м. Луцька дає достатньо повну інформацію громадянам щодо послуг і можливість отримувати 10 послуг шляхом електронного звернення до ЦНАП.

І. Бригілевич звернув увагу на необхідності розвитку належних  ЦНАП, про які б мали знати громадяни і до яких вони мали б потребу звертатися. Для цього необхідно об’єднати зусилля всіх рівнів органів влади і громадськості.

Учасники заходи взяли активну участь у обговоренні представлених тем, надали пропозиції і рекомендації щодо поліпшення діяльності ЦНАП, а також  підтримали потребу формування і реалізації державою послідовної політики щодо розвитку ЦНАП та реальної передачі послуг ЦОВВ до ЦНАП. 

Семінар-тренінг проведено за фінансової підтримки Представництва Фонду Фрідріха  Науманна в Україні.