preloader

Що вас цікавить?

Три гарячих важливих новини з засідання Комітету ВР по законопроекту про держслужбу

02.10.2015
Державна служба /
Публічна адміністрація /
Публічна служба

Із майже 1400 поправок народні депутати сьогодні розглянули 750! Законопроект стає ще кращим, підсумували сьогоднішнє засідання експерти від громадськості


Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва зібрав кворум спеціально для розгляду законопроекту про державну службу (№2490).

Із майже 1400 поправок народні депутати сьогодні розглянули 750!

Законопроект стає ще кращим, підсумували сьогоднішнє засідання експерти від громадськості.

Експерти похвалили:

– Голову Комітету Сергія Власенка за відмінне модерування і неймовірну швидкість розгляду поправок (750 за день!);

– Міністра Кабінету міністрів Ганну Онищенко за конструктивну позицію при розгляді поправок.

 Хоча одну з її позитивних поправок депутати таки відхили. Кабмін в особі Ганни Онищенко пропонував повністю ЗАБОРОНИТИ держслужбовцям перебувати у лавах політичних партій.

«Лишилася заборона участі у партіях для держслужбовців категорії «А» – це керівники центральних органів виконавчої влади (очільники державних служб, агентств, інспекцій), їх заступники, голови районних і обласних державних адміністрації. А всім іншим держслужбовцям заборонено обіймати керівні посади у політичних партіях. Тобто, керівники самі не братимуть участь у партіях – це не дозволить їм втягувати підлеглих  політичні процеси, розбори, вибори тощо. Це, на жаль, компроміс, але прийнятний»,–  сказав Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ.

Три найважливіших сьогоднішніх досягнення у роботі над законопроектом: 

– Комітет прийняв чисту і правильну редакцію щодо поділу посад на категорії (стаття 6), хоча були спроби розширити категорію “А”, та Комітет підтримав позицію робочої групи. Це дуже важливо для загальної якості Закону;

– Комітет підтримав позицію робочої групи щодо Комісії з питань вищого корпусу держслужби з повноцінними повноваженнями (вона проводить конкурси на категорію “А”, дає згоду на звільнення і переведення вищих держслужбовців);

– Комітет підтримав пропозицію вилучити неконституційні положення, які передбачали існування у Президента окремої комісії для добору кандидатур на посади голів районних і обласних державних адміністрацій. Тобто, тепер законопроект передбачає, що всіх  високопосадовців добиратиме єдина Комісія з питань корпусу державної служби. За рішенням Комітету ВР, ґрунтуючись 118-тій статті Конституції України, Кабмін вноситиме кандидатури на голів районних і обласних держадміністрацій Президенту, а не навпаки (як передбачалося у внесеному законопроекті). 

Цікаво, що найзапеклішого критика цього законопроекту – заступника голови Адміністрації президента Олександра Данилюка, який ледь не “поховав” спробу ухвалити новий закон про держслужбу, на засіданні не було. Не було ні його представників, ні письмових пропозицій до законопроекту.

В понеділок о 14.00 Комітет збереться знову для розгляду поправок, що стосуються зарплат чиновників, і перехідних положень законопроекту №2490.