Що вас цікавить?

Ще один брейн-ринг "Рятуйте референдум" проведено!

07.12.2017
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

Вчора, 6 грудня, Центр політико-правових реформ та Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) провели брейн-ринг для 2-х команд помічників народних депутатів та команди Секретаріату Конституційного Суду України. Ведучому та суддям вдалося привернути увагу гравців і зокрема до неконституційного Закону «Про всеукраїнський референдум», який досі є чинним та загрожує демократії в Україні


   

Вчора, 6 грудня, Центр політико-правових реформ та Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) провели брейн-ринг "Рятуйте референдум" для двох команд помічників народних депутатів та команди Секретаріату Конституційного Суду України. Потужна інтелектуальна гра була спрямована на підвищення рівня обізнаності учасників та глядачів у питаннях конституціоналізму, що безпосередньо стосуються референдуму, а зокрема його наслідків. Ведучому та суддям вдалося привернути увагу гравців і зокрема до неконституційного Закону «Про всеукраїнський референдум», який досі є чинним та загрожує демократії в Україні.

Після запеклої боротьби, з відривом всього в один бал, командою-переможцем стала команда Секретаріату КСУ – ‘SOLAR’. «Посіпаки» завоювали 2-е місце, а 3-тє – «Підпомагачі».

Ми щиро вдячні командам за гру та глядачам за активну участь!

Далі буде…

   

Загальна інформація щодо тематики брейн-рингу:

1 грудня 2017 року відзначається 26-та річниця з нагоди проведення всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності України. Між цим, 6 листопада 2012 року було прийнято Закон «Про всеукраїнський референдум». Проект цього Закону був підготовлений без залучення експертної спільноти та громадськості та ухвалений з грубим порушенням конституційної процедури. Закон 2012 року  досі діє, і містить ряд положень, практичне застосування яких становить значну загрозу демократії в Україні.

Протягом 2016-2017 рр. органи влади не вжили жодних заходів щодо цієї ключової реформи. Для досягнення відчутного прогресу повинні бути розглянуті та враховані рекомендації, зазначені в Заяві Форуму «Рятуйте Референдум» від 1 грудня 2016 року.