preloader

Що вас цікавить?

Олександр Банчук: "Сьогодні поліція не перешкоджає погрому банків, а якщо завтра когось будуть вбивати, вони теж будуть просто стояти і фіксувати це?"

21.02.2018
Кримінальна юстиція /
Органи кримінальної юстиції

Керівника підрозділу поліції, що не віддав наказу перешкоджати погрому двох російських банків у Києві, який влаштували українські націоналісти, мають дисциплінарно покарати. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив експерт ЦППР Олександр Банчук


Керівника підрозділу поліції, що не віддав наказу перешкоджати погрому двох російських банків у Києві, який улаштували українські націоналісти, мають дисциплінарно покарати. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.

"Ми побачили бездіяльність поліції. Забезпечення правопорядку, охорона життя та майна людей входять до її обов'язків. Тому поліції необхідно було реагувати. Хто має відповісти за бездіяльність правоохоронців? Це залежить від того, які наслідки інциденту. Очевидно, що керівника підрозділу, який вирішив не перешкоджати погромам у Києві, мають дисциплінарно покарати – догана або звільнення. Сьогодні поліція не перешкоджає погрому банків, а якщо завтра когось будуть убивати, вони теж будуть просто стояти і фіксувати це?" – зазначив Банчук.

За його словами, громадяни України не мають права вдаватися до самосуду.

"А якби ситуація зайшла ще далі і хтось серйозно постраждав, то позицію поліції вже розцінювали б як злочинну бездіяльність. Я говорю про конкретні підрозділи, не про керівництво. Потрібно розуміти, що завдання поліції – не тільки карати за правопорушення, але й запобігати їм. Те, що націоналісти наділи камуфляж, не дає їм права влаштовувати самосуд. І це не тільки їх стосується – узагалі нікому не можна так чинити. Зокрема й співробітники поліції не можуть ризикувати життям чи майном громадян. Навіть якщо вони намагаються затримати злочинця, усе одно не мають права просто так узяти, наприклад, автомобіль третьої особи для виконання поставленого завдання", – резюмував Банчук.

17 лютого в Києві націоналістичні організації провели акцію під офісом "Росспівробітництва". Націоналісти спалили російський прапор і обписали будівлю гаслами: "Смерть Росії", "Геть ФСБ", "Чемодан, вокзал, Росія".