preloader

Що вас цікавить?

Коли в мене може виникнути потреба/обов’язок мати справу із судом?

11.09.2013
Судівництво /
Цивільне судочинство

Коли в мене може виникнути потреба / обов’язок мати справу із судом?

Майже кожному хоч раз в житті доводиться побувати в суді. До суду приходять з різноманітних причин, як пов’язаних із захистом своїх прав, свобод чи інтересів, так і просто щоб на власні очі побачити, як здійснюється правосуддя.

Необхідність прибути до суду може виникнути, якщо Ви плануєте подати позовну заяву, звернутися до суду з іншою заявою, скаргою або клопотанням, чи взяти участь у судовому засіданні.

Потреба відвідати приміщення суду може виникнути також з інших причин, які не пов’язані зі слуханням справи у судовому засіданні. Наприклад, якщо Ви маєте намір потрапити на особистий прийом до голови суду чи його заступника, ознайомитися з матеріалами справи, результатами технічного фіксування судового процесу, отримати копію судового рішення тощо. З усіх цих питань Ви можете звернутися протягом робочого дня суду до відповідного працівника апарату суду, який здійснює прийом громадян (таку особу у кожному суді визначає голова суду), а у випадках, коли Ви бажаєте потрапити на прийом керівництва суду – у робочі дні та години, відведені для цього у конкретному суді. Інформацію про розпорядок роботи конкретного суду, дні та години прийому громадян головою суду та його заступником можна знайти на дошці оголошень суду та на сайті суду.