preloader

Що вас цікавить?

Інформаційне право

05.03.2010
Публічна адміністрація /
Публічна інформація

Інформаційне право

MryanaDemkova Редактор розділу – Мар’яна Демкова

Інформаційне право є одним із напрямків діяльності Центру.

Центр реалізовує різноманітні проекти в інформаційно-правовій сфері. У 1997-98 роках була розроблена концепція створення глобальної мережі нотаріусів України та автоматизоване робоче місце нотаріуса. З 1999 року був створений сайт з обговорення законопроектів в Інтернет (www.zakon.gov.ua), який функціонував до 2002 року – моменту створення сайту ВРУ (www.rada.gov.ua). Він вперше в Україні надав можливість усім зацікавленим особам ознайомитися з текстами законопроектів, що розглядаються Верховною Радою, та інформацією про їх проходження, а також висловлювати своє ставлення до них, вносити пропозиції та зауваження.

На сьогодні Центр працює над доопрацюванням розробленого ним проекту Закону України “Про доступ до публічної інформації” та лобіюванням його прийняття у Верховній Раді України, сприяє запровадженню технологій електронного урядування у діяльність публічної адміністрації, здійснює дослідження у сфері захисту персональних даних, розвитку інформаційного права та законодавства, бере участь у розробці правових механізмів функціонування інформаційного суспільства в Україні в цілому.

В рамках цього розділу сайту подано:

– Матеріали з теоретичних проблем інформаційного права;

– Аналітичні матеріали щодо проблем, пов’язаних з реалізацією права на доступ до інформації та захистом персональних даних;

– Матеріали щодо перспектив удосконалення інформаційного законодавства;

– Матеріали про перспективи запровадження технологій е-урядування в Україні;

– Матеріали щодо правових засад розвитку інформаційного суспільства в Україні.

Звертаємо Вашу увагу, що міжнародні документи, у тому числі досвід інших країн в інформаційній сфері розміщено у відповідних підрозділах цієї рубрики.

Рекомендуємо звернути увагу на:

Проект Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 11.07.2008 р., № 2763;

Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 11.07.2008 р., № 2763;