preloader

Що вас цікавить?

Голів місцевих держадміністрацій остаточно вивели з-під дії Закону про держслужбу

13.11.2017
Державна служба /
Публічна адміністрація /
Публічна служба

9 листопада 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон №7126 про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби. Заступник голови правління ЦППР Віктор Тимощук пояснює, на які зміни слід очікувати суспільству 


9 листопада 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон №7126 про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби. Цим законом голів місцевих держадміністрацій остаточно вивели з-під дії Закону про держслужбу: як і раніше, вони можуть балотуватися, очолювати фракції влади в місцевих органах влади, бути членами партій тощо. Фактично, Україна повертається в часи режиму Януковича.

Заступник голови правління ЦППР Віктор Тимощук коментує наслідки таких змін: «Це стовідсотковий крок назад: це – непрозорі призначення на такі важливі посади, політична залежність, партійна та бізнесова залежність від місцевих олігархів… Це ще й буде впливати на стабільність держави дуже негативно, тому що при зміні Кабінету Міністрів або Президента буде починатися завжди перерозподіл квот, губерній, районів, областей, –  між угрупованнями. Це означатиме, що в нас будуть значно частіші зміни голів і обласних, і районних державних адміністрацій, ніж якби вони були державними службовцями і їм гарантувалося хоча б 5-річне перебування на посаді після призначення… Знову ж таки, це ризики для реформи децентралізації, адже політичні призначенці від Президента й Кабміну будуть в конфлікті з головами міст обласних центрів. Тобто, тут одні негативи».

Нагадаємо, що ЦППР розробляв закон про реформу державної служби з позицій громадськості, зокрема Віктор Тимощук працює над реформою держслужби понад 17 років. 

З повним коментарем Віктора Тимощука можна ознайомитися в ефірі Громадського радіо.