preloader

Що вас цікавить?

Електронна демократія крокує Україною: уряд затвердив концепцію розвитку електронної демократії.

10.11.2017
Публічна адміністрація /
Органи виконавчої влади

До 2020 року має бути створена вся нормативно-правова база для практичного впровадження е-демократії. Концепція містить мету, основні цілі та досягнення, що викладені у 53 комплексних заходах. За оцінкою ООН, Україна протягом останніх двох років піднялася у рейтингах розвитку е-демократії на 45 сходинок та зайняла 32 місце


Київ, 09 листопада 2017.

Уряд ухвалив Концепцію електронної демократії в Україні. Згідно з цим документом, до 2020 року має бути створена вся нормативно-правова база для практичного впровадження е-демократії. Концепція містить мету, основні цілі та досягнення, що викладені у 53 комплексних заходах. «Електронна демократія для простого громадянина – це можливість, не виходячи з дому, впливати на формування та реалізацію державної політики. Не треба ходити до приміщень та стукати у двері. Все дуже просто. Ви заходите в онлайн – і впливаєте», – наголосив Дмитро Маковський, директор Департаменту електронного урядування та розвитку інформаційного суспільства Державного агентства з питань електронного урядування України, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Реалізація Концепції передбачена на трьох рівнях – загальнонаціональному, регіональному та місцевому. На національному рівні передбачено створення Фонду розвитку е-демократії, вдосконалення механізму подання та розгляду петицій, масштабне впровадження мережі бюджетів участі тощо. «Також буде створена спеціальна мапа контролю, яка аналізує стан впровадження інструментів. Це – додатковий контроль, щоб публічна влада виконувала ці програми», – зауважила Анна Барікова, експерт Центру політико-правових реформ з інформаційного права.

Концепція е-демократії – єдина урядова концепція, яка має план реалізації з чіткими кроками виконання Концепції, зауважила Ганна Асєєва, співзасновниця ГО «Електронна демократія». Також вона розповіла, що станом на сьогодні в Україні вже провели 5 онлайн-голосувань на державному рівні, серед яких – обрання Наглядової ради Українського культурного фонду. «Це було перше е-голосування з використанням електронного підпису та системи блокчейн», – підкреслила Ганна Асєєва. Задля поширення е-демократії по всій території України, Концепцією передбачена широка інформаційно-просвітницька компанія, спрямована на  підвищення рівня обізнаності громадян як у сфері е-демократії та е-урядування, так і у комп’ютерній грамотності.

За оцінкою ООН, Україна протягом останніх двох років піднялася у рейтингах розвитку е-демократії на 45 сходинок та зайняла 32 місце. «Це настільки надихає і об’єднує прогресивну частину громадськості та реформаторів в уряді, що сам процес розробки концепції теж став інноваційний, – розповів Сергій Лобойко, керівник Центру розвитку Інновацій НаУКМА. – Концепція була розроблена не вузьким колом експертів – вона пройшла не лише етапи публічних обговорень в різних містах України, але й електронне обговорення». Протягом онлайн-обговорення будь-хто міг взяти участь у дискусії, після чого всі коментарі були розглянуті та опрацьовані робочою групою.

«Ми намагаємося донести до кожного громадянина, що саме він може впливати на політику та своє життя вже сьогодні», – підсумувала Софія Сакалош, керівник Лабораторії електронної демократії ГО «ПАРР».