preloader

Що вас цікавить?

Долучайтеся до підготовки альтернативної доповіді про незалежність суддів!

23.02.2018
Судівництво /
Судоустрій і статус суддів

Перша щорічна доповідь Вищої ради правосуддя «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні» є корисним і насиченим документом, та дещо однобоким. Ми вітаємо підготовку і оприлюднення цього документа, але започатковуємо практику підготовки альтернативних доповідей, які б відображали погляди громадських експертів на ситуацію зі станом незалежності в Україні, перший проект такої доповіді вже доступний для обговорення 


13 лютого 2018 р. Вища рада правосуддя затвердила, а 20 лютого оприлюднила на своєму сайті щорічну доповідь за 2017 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні». Це перший досвід застосування цього інструменту, що був закладений у Закон України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 р.

Цей інструмент, як і загалом глава про вжиття заходів забезпечення незалежності та авторитету правосуддя у законі про Вищу раду правосуддя, були запроваджені за ініціативи громадськості. Адже саме громадськість передусім зацікавлена в тому, щоб суд був незалежним і доброчесним.

На нашу думку, перша щорічна доповідь Вищої ради правосуддя «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні» є корисним і насиченим документом, але здебільшого теоретичним, заснованим на цитуванні європейських стандартів, законодавчих актів, наведенні статистики, з великими історичними екскурсами та дещо однобоким. Ми не погоджуємося із ключовим висновком щорічної доповіді Вищої ради юстиції за 2017 р.: «Вища рада правосуддя переконана, що на цей час державою практично забезпечені достатні гарантії незалежності судді в Україні».

Ми вітаємо підготовку і оприлюднення цього документа, але започатковуємо практику підготовки альтернативних доповідей, які б відображали погляди громадських експертів на ситуацію зі станом незалежності суддів в Україні. Також запрошуємо долучитися до підготовки цього документа суддів та кандидатів у судді.

Альтернативна доповідь спрямована на виявлення невирішених проблем, які мали би стати об’єктом підвищеної уваги з боку держави, зокрема й судової влади, а також суспільства. За змістом вона має доповнювати, а не дублювати щорічну доповідь Вищої ради правосуддя, подекуди представляючи альтернативну думку громадських експертів.

Проект альтернативної доповіді – за цим посиланням. Запрошуємо до обговорення!

Зауваження, пропозиції і доповнення приймаємо на адресу centre@pravo.org.ua.