preloader

Що вас цікавить?

Антикорупційна експертиза законопроектів: зведена таблиця

06.02.2018
Запобігання корупції /
Антикорупційна експертиза

Проведення громадської антикорупційної експертизи найбільш важливих, резонансних проектів законів з потенційно високим ступенем корупційних ризиків, що вносяться на розгляд Верховної Ради України. Остання проведена експертиза – для законопроекту № 7315 про наділення НАЗК повноваженнями вирішувати питання щодо початку досудового розслідування


Проведення громадської антикорупційної експертизи найбільш важливих, резонансних проектів законів з потенційно високим ступенем корупційних ризиків, що вносяться на розгляд Верховної Ради України.

Щоб корупційні ризики в законопроектах сьогодні не стали реальними корупційними схемами завтра

Назва, номер та дата реєстрації проекту закону Автор проекту закону   Висновок антикорупційної експертизи 

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності» №8336 від 04.05.2018

Народні депутати Геращенко А. Ю., Білоцерківець Д. О.

Законопроект пропонується допрацювати до прийняття у другомучитанні, а у разі неврахування цих зауважень – відхилити.
Завантажити висновок.

«Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо удосконалення здійснення фінансового контролю окремих категорій суб'єктів декларування)» №9148 від 01.10.2018 року

Народні депутати І. Попов, Ю. Булгак, К. Матейченко, Юрій Тимошенко, І. Артюшенко, А. Геращенко

Законопроект слід відхилити.
Завантажити висновок.

«Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України» № 8265 від 13.04.2018 року Президент України Законопроект потребує суттєвого доопрацювання до другого читання.
Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері​» № 6688 від 12.07.2018 року Народні депутати України Вінник І.Ю., Тимчук Д.Б., Чорновол Т.М. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. 
Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення ефективності боротьби із корупцією шляхом встановлення єдиного тривалого строку давності для корупційних злочинів)» № 8218 від 03.04.2018 року Народний депутат України Шахов С.В. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо добровільного декларування коштів, майна та інших об'єктів фізичними особами» № 8258 від 10.04.2018 року Народні депутати України Шинькович А.В., Чекіта Г.Л. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про правовий режим добровільного декларування коштів, майна та інших об'єктів фізичними особами» № 8257 від 10.04.2018 року  Народні депутати України Шинькович А.В., Чекіта Г.Л. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 8158 від 19.03.2018 року Кабінет Міністрів України Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про політичні партії в Україні» щодо здійснення внесків на підтримку політичних партій» № 8078 від 28.02.2018 року Народні депутати України Кривенко В.М., Кишкар П.М. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо удосконалення здійснення фінансового контролю окремих категорій суб'єктів декларування)» № 8129 від 15.03.2018 року Народні депутати України Артюшенко І.А., Буглак Ю.О., Геращенко А.Ю. та інші Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції» № 7409 від 18.12.2017 року Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до статті 214 Кримінального процесуального кодексу України (щодо особливостей початку досудового розслідування по окремим категоріям правопорушень)» № 7315 від 17.11.2017 року Народні депутати України Безбах Я.Я., Жеваго К.В. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про Вищий антикорупційний суд» № 7440-4 від 10.01.2018 року Народний депутат України Луценко І.В. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про Вищий антикорупційний суд» № 7440-3 від 10.01.2018 року Народні депутати України Сотник О.С., Войціцька В.М. та інші  Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про Вищий антикорупційний суд» № 7440-2 від 05.01.2018 року Народний депутат України Каплін С.М. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо антикорупційного суду» № 7440-1 від 27.12.2017 року Народний депутат України Писаренко В.В. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про Вищий антикорупційний суд» № 7440 від 22.12.2017 року Президент України  Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок 
«Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю» № 7362 від  06.12.2017 року

Народні депутати України Герасимов А.В., Бурбак М.Ю.
 
Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" щодо забезпечення парламентського контролю» № 7362-1 від  07.12.2017 року Народні депутати України Сотник О.С., Войціцька В.М. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до статті 87 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо удосконалення порядку формування та діяльності Громадської ради доброчесності)» № 6593 від 20.06.2017 року Народний депутат України Безбах Я.Я. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.

Антикорупційна експертиза проводиться Центром політико-правових реформ за підтримки Європейського Союзу. Висновки, опубліковані експертами ЦППР, жодною мірою не відображають офіційної позиції Європейського Союзу.