preloader

Що вас цікавить?

30 cічня набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який запускає довгоочікувану медичну реформу

14.02.2018
Медичне право /
Медична реформа

"Запуск чи побудова нової системи фінансування охорони здоров'я потребує досить тривалого часу створення Національної служби здоров'я України, приблизно навесні ми побачимо сформоване керівництво Національної служби здоров'я, можливо обраного керівника і заступників. Імовірно, до середини року – десь до липня – ми побачимо більш-менш сформований штат", – експерт ЦППР Зоряна Черненко


30 cічня набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який запускає довгоочікувану медичну реформу.

Чи справді вона розпочалася та на що очікувати?

Пояснює в ефірі «5 каналу» експерт Центру політико-правових реформ Зоряна Черненко:

«Давайте будемо реалістами. Запуск чи побудова нової системи фінансування охорони здоров'я потребує досить тривалого часу створення Національної служби здоров'я України: запуску не лише центрального офісу, а й регіональних, підбору людей, розробки всіх необхідних фінансових інструментів – обрахунків, порядків, інструкцій. Для того, щоб ця нова система замінила існуючу до сьогодні бюджетну систему.

Десь навесні ми побачимо сформоване керівництво Національної служби здоров'я, можливо обраного керівника і заступників. Імовірно, до середини року – приблизно до липня – ми побачимо більш-менш сформований штат.

При цьому анонсовано, що з 1 липня первинна допомога повинна перейти вже на договірні засади. Тобто вся первинна ланка – сільські лікарні, амбулаторії, поліклініки тощо – мають перейти на договори. Скоріше за все, це не вдасться запустити: будуть якісь окремі міста, що готові до цього, але загалом у системі охорони здоров'я всієї України до липня це не буде запущено ніяк».

Детальніше дивіться в ефірі.