preloader

Що вас цікавить?

Зустріч громадських активістів з керівництвом НАЗК, або «Грошей немає, але ви працюйте»:)

20.07.2016
Запобігання корупції

Сьогодні відбулась зустріч громадськості із членами НАЗК. Вся суть в одній фразі: «Ми робимо все, що можемо…» © Н.Корчак.


Сьогодні відбулась зустріч громадськості із членами НАЗК.

Вся суть в одній фразі: «Ми робимо все, що можемо…» © Н.Корчак.

А робить НАЗК багато чого, наприклад:

1.    Перерозподіляє власний фонд заробітної плати на організацію роботи НАЗК;
2.    Шукає нове приміщення, гідне для роботи такого масштабу організації.

Замість того, щоб ці питання були вирішені ДЕРЖАВОЮ (її уповноваженими посадовими особами) ще до створення НАЗК (хоча б на етапі обрання членів та відбору апарату), ― вони наразі є основним головним болем всіх членів НАЗК та його новопризначених працівників (на яких частково покладається і обов'язок матеріально-технічного забезпечення самих себе. Або ж це можна назвати: «Хочеш працювати ― принеси свою техніку і борись з корупціонерами САМ»).

Така ситуація з матеріально-технічним забезпеченням ставить під загрозу функціонування всього НАЗК та зводить нанівець всі зусилля зроблені для запуску органу.
Можливо, тому і відповіді голови НАЗК на питання громадських активістів були трохи непевними, розмитими, неоднозначними…
Ось, для прикладу:
1. Для того, щоб бути присутнім на засіданні НАЗК треба подавати заявку, але…є чергові і позачергові сесії. Зокрема, останні проводяться за потреби і про них дізнатись майже нереально. Але, можемо припустити, що саме на таких позачергових і можуть «вирішуватись» найцікавіші питання.
2. Запуск електронного декларування пов'язується з приміщенням НАЗК.  
А все тому, що хоч сервер знаходиться не в НАЗК, але нині немає облаштованих робочих місць, немає системи захисту інформації. Комплексна система заходів має прив'язку до робочих місць.
Зараз ведуться переговори про зміну будівлі.
3. Створення Громадської ради при НАЗК буде ініційовано перед Кабінетом Міністрів у найближчий час.
4. Положення про Громадську раду можливо будуть обговорювати на наступному тижні.
5. Скоро буде запущено сайт НАЗК. 
6. Голова НАЗК спростувала інформацію про поетапний запуск електронного декларування фразою «ще НАЗК не розглядало», але чи не буде гіпотетично розглядатись не уточнила.
7. Підписано меморандум з Мін'юстом. Скоріше за все, що в п'ятницю будуть офіційно оприлюднені нормативно-правові акти, які регламентуватимуть допуск до реєстрів Мін'юсту.
    
Отже, як виявилось, найбільшим викликом для успішного запуску е-декларування і, в цілому, функціонування цього органу є відсутність належного фінансування та матеріально-технічного забезпечення (у тому числі, необхідність заміни штаб-квартири НАЗК на інше приміщення). Про що неодноразово наголосила Голова НАЗК Наталія Корчак.
Всі інші питання – такі, як створення Громадської ради НАЗК, опублікування протоколів засідань Нацагенства, можливість представників громадськості бути присутніми на засіданнях, на жаль, поки не можуть стати пріоритетними.
Але це тільки поки!?

Насамкінець скажемо так: Корчак & Ко роблять все можливе та проблеми лишаються…
    
Наша ж відповідь: Everything's gonna be all right! So,Woman, no cry © Bob Marley

Заміра Саідова та Олена Сорока