preloader

Що вас цікавить?

Вимагаємо від голови конкурсної комісії з обрання голови САП Катерини Коваль вибачитися перед Романом Куйбідою за неетичну поведінку

21.07.2022
Загальні новини

Цим відкритим листом ми звертаємося до пані Катерини Коваль, голови конкурсної комісії з обрання керівника САП, яка безпідставно звинуватила Романа Куйбіду, експерта Коаліції РПР та члена правління Центру політико-правових реформ, добровольця ЗСУ в «зриві засідань комісії» та «підриві довіри до її рішень».
Пані Катерино, ми закликаємо вас публічно спростувати свої звинувачення та вибачитися перед Романом Куйбідою!


Центр політико-правових реформ підтримує вимогу до Катерини Коваль, голови конкурсної комісії з обрання голови САП, вибачитися перед Романом Куйбідою.

Процес призначення голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ввійде в перелік адвокаційних кампаній, побудованих на неабиякій єдності громадянського суспільства.

Ми глибоко переконані, що ця згуртованість має місце не тільки під час обстоювання інтересів громадськості в процесі реформ (антикорупційна реформа є однією з ключових вимог наших міжнародних партнерів і є критерієм кандидатства України в члени Європейського Союзу), а й у захисті представників громадянського суспільства, яких намагаються дискредитувати.

Тому цим відкритим листом ми звертаємося до пані Катерини Коваль, голови конкурсної комісії з обрання керівника САП, яка безпідставно звинуватила Романа Куйбіду, експерта Коаліції РПР та члена правління Центру політико-правових реформ, добровольця ЗСУ в «зриві засідань комісії» та «підриві довіри до її рішень».

Нагадаємо, що саме пан Роман Куйбіда наполягав на засіданні конкурсної комісії 24 грудня 2021 року затвердити результати конкурсу та визначити переможця. Саме він входив до числа тих членів комісії, які згодом неодноразово закликали Катерину Коваль призначити чергове засідання комісії для офіційного оголошення результатів конкурсу на посаду очільника САП.

Нагадаємо, що ще в грудні 2021 року конкурсна комісія підрахувала кількість набраних кандидатами балів, але так і не спромоглася офіційно оголосити переможця. Це сталося лише 19 липня 2022 року, коли надумані «причини» неоголошення переможця не зникли, проте з’явився публічний заклик Президента України. З огляду на це, звинувачення Катерини Коваль виглядають не просто необґрунтованими, а абсурдними та цинічними.

Ми вважаємо ці обурливі закиди в бік члена комісії, експерта громадянського суспільства з бездоганною репутацією, одного з творців судової реформи в Україні, неетичними та такими, що підривають засади діалогу влади та громадськості, який вкрай необхідно берегти в складний для країни час.

Пані Катерино, ми закликаємо вас публічно спростувати свої звинувачення та вибачитися перед Романом Куйбідою!