preloader

Що вас цікавить?

Відмовитися від ОДА Україна може тільки восени – Ігор Коліушко

26.03.2014
Публічна адміністрація /
Органи виконавчої влади

Коментар голови правління Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушка виданню Gazeta.ua


Відмовитись від облдержадміністрацій Україна може лише восени.

Про це у коментарі Gazeta.ua cказав голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

“Заява Яценюка про ліквідацію обласних державних адміністрацій – сама по собі нічого не пояснює. Чому вони замість того, щоб організувати нормальну роботу по підготовці закону про внесення змін в Конституцію періодично займаються балаканиною? Немає пояснень, які державні адміністрації прем’єр зібрався ліквідовувати, лише обласні? При цьому він має лишити районні?

І друге: хто тепер буде здійснювати функцію державного захисту за законністю? Замість державних адміністрацій треба створити щось нове? Чи взагалі він збирається жити без державного нагляду в регіонах і без будь- якого зв’язку держави з регіонами? В залежності від відповідей на всі ці питання оцінка цього може бути в дуже широкому діапазоні. Від: все правильно до повна дурня,”- пояснив Коліушко.

Експерт вважає, що заява Арсенія Яценюка дає лише ілюзію, що таким чином вирішуються якійсь політичні питання.

“Для втілення цієї заяви в життя треба підготувати закон про внесення змін в Конституцію і внести їх. Тоді це сприймуть як нормальний крок політика. Сьогодні обдзвонив майже 10 людей, яких я вважаю провідними фахівцями щодо конституційної реформи. І ніхто з них ніяким чином не залучений до підготовки законопроекту. Немає жодного науковця, жодного громадського експерта, який би працював зараз з урядом. В мене складається враження, що вони взагалі ніякого законопроекту не готують”, – наголосив він.

Обласні адміністрації варто залишити, але переназвати і зменшити повноваження, – вважає Коліушко.

“Потрібен контроль за законністю, і це можуть зробити тільки державні адміністрації”, – пояснив експерт.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк закликав ліквідувати ОДА і створити виконавчі комітети.