Що вас цікавить?

Відбувся перший візит членів та спостерігачів Офісу зв’язків українських дослідницьких центрів до Брюсселя

12.03.2014
Загальні новини /
Новини ЦППР

5 – 7 березня 2014р. експерти організацій – членів та спостерігачів Офісу зв’язків українських дослідницьких центрів в Брюсселі здійснили візит до Брюсселю. Від ЦППР участь у заходах взяв Ігор Коліушко. Протягом візиту було проведено спільну експертну дискусію та здійснено серію зустрічей з посадовцями ЄС, які займаються питаннями, пов'язаними з Україною


5 – 7 березня 2014 р. експерти організацій – членів та спостерігачів Офісу зв’язків українських дослідницьких центрів в Брюсселі здійснили візит до Брюсселю. Від ЦППР участь у заходах взяв Ігор Коліушко. 

Візит було організовано Офісом за підтримки Європейського Фонду за демократію (European Endowment for Democracy), Брюссель та Міжнародного Фонду «Відродження», Київ. 

Протягом візиту було проведено спільну експертну дискусію та здійснено серію зустрічей з посадовцями ЄС, які займаються Україною.

Експертна дискусія на тему «Нова Україна очима українських експертів: подальший шлях трансформації» була проведена 5 березня у приміщенні Європейського Фонду за демократію. Захід був проведений у надзвичайно важливий час, коли Україна має паралельно виконувати два надзвичайно важкі завдання – вирішення питання окупації Криму та встановлення порядку денного для реформ. Провідні українські експерти надали обриси виконання цих двох основних завдань і запропонували міжнародній та європейській спільнотам алгоритм допомоги Україні на цьому непростому шляху.

У заході взяло участь більше 60 учасників, включаючи посадовців ЄС, представників міжнародних організацій, включно з представниками брюссельських офісів ООН та Ради Європи, Постійних Представництв країн – членів ЄС при ЄС, дослідницьких центрів, правозахисних організацій, донорських організацій та засобів масової інформації.

Детальний звіт про захід українською мовою 


Наступного дня, 6 березня експерти провели серію зустрічей з посадовцями ЄС, які займаються Україною в різних сферах. Так, зокрема, зустрічі відбулися з Дірком Шубелем, керівником підрозділу та представниками Української служби Зовнішньої Служби ЄС, Івоною Піорко Берміг, членом Кабінету Комісара Фюле, Карлом Хартцелем, членом Кабінету Баронеси Ештон, депутатами Європейського Парламенту та радниками політичних груп по Україні та посадовцями Директоратів Торгівлі, Енергетики та Правоохоронної системи Європейської Комісії.

Наприкінці дня експертів приймала Місія України при ЄС та відбулась зустріч з Послом України при ЄС К.П.Єлісеєвим. На кожній зустрічі експерти мали змогу в деталях обговорити шляхи співробітництва України та ЄС по кожній окремій сфері та запропонувати шляхи для посилення цього співробітництва.