preloader

Що вас цікавить?

Спільна заява представників громадянського суспільства України

04.06.2018
Кримінальна юстиція /
Концепція реформування кримінальної юстиції

Закликаємо скасувати зміни, які унеможливлюють притягнення до адміністративної відповідальності!


В лютому цього року народні депутати України ухвалили закон № 2293-VIII задля забезпечення прикордонної безпеки України, покращення протидії нелегальній міграції та, зокрема, який стосувався окремих районів Донецької та Луганської областей.

У другому читанні законопроекту народна депутатка України Альона Шкрум запропонувала змінити статтю 254 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка стосувалася не лише прикордонних, а усіх адміністративних правопорушень.

В результаті чого тепер протокол про адміністративне правопорушення складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.

Для правоохоронців такі зміни не просто ускладнюють їхню роботу, а роблять неможливим притягнення правопорушників до відповідальності.

Суди вже використовують вказану норму. Так, суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Дробинський О.Е. визнав протокол про адміністративне правопорушення (керування транспортним засобом в стані сп’яніння), складеним через два тижні після правопорушення, нелегітимним доказом та закрив провадження у справі. На цю статтю також орієнтуються судді й в справах щодо правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Пані народна депутатка України Альона Шкрум навіть не надавала обґрунтування запропонованої зміни, а Головне науково-експертне управління та Головне юридичне управління Верховної Ради України не дали жодного висновку.

Ми закликаємо скасувати останню редакцію частини другої статті 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка не відповідає меті закону, в рамках якого вона ухвалена.

Ця норма сприяє безкарності, значно ускладнює умови протидії правопорушенням та забезпечення національної безпеки України.

Заява підтримана:

Інститут розвитку регіональної преси 

Боросовський Тарас, журналіст-розслідувач

Центр політико-правових реформ

Центр «Ейдос»

ACREC (Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції)

Statewatch

Всеукраїнська ліга правників проти корупції

ГО «Платформа Громадський контроль»

Бюро журналістських розслідувань «Свідомо»

Bihus.info

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України»

Центр публічних розслідувань

ИзбирКом (izbirkom.org.ua)