preloader

Що вас цікавить?

Референдум у Криму неможливий, бо нема відповідного закону, – Ігор Коліушко

28.02.2014
Конституціоналізм /
Політичні партії та вибори

На сьогодні немає правових підстав для проведення у Криму референдуму щодо статусу автономії, оскільки досі немає закону про місцевий референдум


На сьогодні немає правових підстав для проведення у Криму референдуму щодо статусу автономії, оскільки досі немає закону про місцевий референдум. 

Про це у коментарі ІА ZIK заявив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

«По-друге, предметом місцевого референдуму не може бути питання зміни меж території держави. Це питання може розглядатися тільки на всеукраїнському референдумі. Мається на увазі, що коли міжнародним договором передбачається зміна меж території країни, то це має бути затверджено на всеукраїнському референдумі. Інших легальних процедур зміни території країни не існує у законодавстві. Тому якщо би навіть був закон про місцеві референдуми, і в Криму провели такий референдум, то це мало би виключно дорадче значення і не мало би ніякої сили», – пояснив він.

Як відомо, 6 листопада 2012 року Верховна Рада України схвалила законопроект №6278 «Про всеукраїнський референдум». У ньому не виписано процедуру проведення місцевих референдумів. Водночас, згідно з прикінцевими положеннями, після набуття чинності нового закону втратив силу закон 1991 року «Про всеукраїнський та місцеві референдуми».

Нагадаємо, президія Верховної Ради Автономної Республіки Крим заявляє про намір оголосити референдум щодо майбутнього автономії. Про це повідомила прес-секретар голови Верховної Ради АРК Оксана Корнійчук.