preloader

Що вас цікавить?

Проект Закону про адміністративний збір представлений для обговорення

15.03.2018
Плата за адміністративні послуги /
Адміністративні послуги /
Адміністративні послуги

В Україні необхідно врегулювати на законодавчому рівні питання оплати адміністративних послуг, тому ЦППР підготував та актуалізував проект Концепції Закону про адміністративний збір та  законопроект про адміністративний збір. Документи опубліковані, триває розгляд пропозицій від громадськості. Долучайтеся до обговорення! 


Відповідно до Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки, затвердженої Кабінетом Міністрів України 24 червня 2016 року, в Україні необхідно врегулювати на законодавчому рівні питання оплати адміністративних послуг.

Зазначене завдання Стратегії реформування державного управління є вкрай важливим для України, адже сфера правовідносин щодо оплати адміністративних послуг в нашій державі характеризується цілою низкою проблем. Зокрема, не визначені критерії платності та безоплатності адміністративних послуг, не визначені межі для встановлення розмірів плати за платні адмінпослуги. Через відсутність єдиного закону, який би врегульовував питання нарахування та справляння адміністративних зборів за адміністративні послуги, в Україні спостерігається хаотичність нормативного регулювання цих відносин, використовуються різні базові показники для визначення конкретних розмірів адміністративних зборів. У результаті, зі споживачів послуг кошти нерідко стягуються без належних правових підстав і в необґрунтованих розмірах. У той же час низка адміністративних зборів за певні адміністративні послуги є невиправдано низькими, що спричиняє недостатнє матеріально-технічне забезпечення діяльності відповідних органів влади (наприклад, за реєстрацію шлюбу справляється лише 85 копійок державного мита), або ж взагалі безоплатними (наприклад, реєстрація юридичних осіб).

Прийняття закону про адміністративний збір дозволить забезпечити справедливу вартість адміністративних послуг для споживачів, а також сприятиме належному обсягу надходжень коштів до державного та місцевих бюджетів за рахунок справляння адміністративних зборів.

У зв’язку з вищевикладеним, ЦППР підготував та актуалізував проект Концепції Закону про адміністративний збір, законопроект про адміністративний збір та перелік-додаток до цього законопроекту.

Будемо вдячні громадським організаціям та представникам громадськості за надання зауважень, рекомендацій та пропозицій до цих документів.

Електронна пошта для комунікації: shkolniy@pravo.org.ua

Завантажити проект Закону “Про адміністративний збір”

Завантажити проект Концепції реформування системи оплати адміністративних послуг

Завантажити Додаток № 1 до Закону України “Про адміністративний збір”