preloader

Що вас цікавить?

Прес-конференція "Останні загрози ініціативи народних депутатів щодо змін в правилах фінансування політики: основні загрози"

19.12.2016
Запобігання корупції /
Практика запобігання корупції

У вівторок, 20 грудня 2016 року о 10:00, в інформаційному агентстві  «Укрінформ» (м.Київ),  представники Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Центру політико-правових реформ проведуть прес-конференцію щодо основних загроз проекту Закону № 5446, який передбачає внесення низки змін до чинного законодавства щодо фінансування політичних партій.


ІНІЦІАТИВИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ ЩОДО ЗМІН В ПРАВИЛАХ ФІНАНСУВАННЯ ПОЛІТИКИ: ОСНОВНІ ЗАГРОЗИ


У вівторок, 20 грудня 2016 року (о 10:00), у приміщенні Інформаційного агентства «Укрінформ» (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) представники Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Центру політико-правових реформ проведуть прес-конференцію щодо основних загроз проекту Закону № 5446, який передбачає внесення низки змін до чинного законодавства, яке регламентує порядок фінансування політичних партій.

24 листопада 2016 року на розгляд парламенту було внесено проект Закону “Про внесення змін до Закону України “Про політичні партії в Україні” щодо удосконалення державного фінансування політичних партій”. Ініціаторами законопроекту стали народні депутати України Р.Князевич, О.Черненко, І.Суслова, Н.Новак (фракція Партії “Блок Петра Порошенка”). Законопроект був підготовлений непрозоро та без будь-яких консультацій з громадськістю та іншими зацікавленими сторонами. Його прийняття не стане кроком вперед у напрямі фінансування політики. Навпаки, деякі положення законопроекту породжують ряд ризиків для прозорості фінансування української політики та можуть негативно вплинути на рівень представленості жінок у парламенті. Саме на цих ризиках і загрозах й зосередять увагу учасники прес-конференції.

Доповідачі:

–       Юлія Шипілова, менеджер проекту IFES-Україна

–       Денис Ковриженко, старший юридичний радник IFES-Україна;

–       Дмитро Калмиков, експерт Центру політико-правових реформ;

–       Олена Сорока, експерт Центру політико-правових реформ.

Реєстрація журналістів відбудеться перед початком заходу.

Контактна особа:

Наталя Оласюк, асистент програм IFES-Україна (nolasiuk@ifes.org; +38 067 355 75 27)

Довідково: у 2015 році парламентом було внесено ряд важливих змін до Закону «Про політичні партії в Україні» та законів, які встановлюють порядок проведення виборів в Україні. Зокрема, було запроваджено щорічне державне фінансування партій, встановлено обмеження щодо приватних внесків на підтримку партій і кандидатів на виборах, запроваджено незалежний контроль за фінансуванням політики. Змінами також передбачено оприлюднення партіями детальних щоквартальних звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Ці зміни привели українське законодавство щодо фінансування політики у відповідність до європейських стандартів, а їх прийняття було однією з умов лібералізації візового режиму між Україною та ЄС.