Політиків просять посунутися: змінити Конституцію мають незацікавлені експерти
Експерти "Реанімаційного пакету реформ" наголошують, що конституційні зміни мають розробити експерти у галузі конституційного права, які не претендують на державні посади
Експерти "Реанімаційного пакету реформ" наголошують, що конституційні зміни мають розробити експерти у галузі конституційного права, які не претендують на державні посади.
Про це сказала експерт РПР та Центру політико-правових реформ у сфері конституційного права Юлія Кириченко на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі в середу, передає кореспондент Укрінформу.
«Конституційна реформа має проводитися за принципом фаховості та професійності. Ми просимо політиків віддати саме напрацювання конституційних змін незалежним професіоналам, людям, які вже обіймали найвищі посади в державі, при цьому є експертами, професорами в галузі конституційного права, не претендують у майбутньому на політичні посади, а готові в інтересах суспільства напрацювати конституційну реформу. Просили би політиків створити таку конституційну комісію, дати завдання професіоналам – і отримати гарне бачення, гарно пророблену конституційну реформу», – сказала вона.
Експерт також наголосила, що проводити конституційні реформи необхідно виключно за процедурою, яка прописана в Конституції, – у розділі 13-му.
«Всі попередні спроби змінити Конституцію, а їх було три, відбулися не в межах конституційної процедури. На сьогодні залишається чинним ганебний закон Януковича "Про Всеукраїнський референдум", який встановлює неконституційну процедуру зміни Конституції. Закликаємо політиків не використовувати диктаторські закони», – сказала Кириченко.
Вона також підкреслила, що у коаліційній угоді немає жодного змістовного пояснення щодо конституційних змін. «Є певні напрацювання лише в галузевих реформах. Ми нагадуємо, що не можна, як зазначено у коаліційній угоді, змінювати Основний закон під реформи, необхідно провести комплексно з урахуванням галузевих реформ конституційну реформу, почати виконувати Конституцію як суспільну угоду і рухатися далі», – додала Кириченко.