preloader

Що вас цікавить?

Ігор Коліушко: Провести реальну децентралізацію, а не “лако-фарбове покриття”

16.11.2014
Адміністративна реформа /
Публічна адміністрація /
Адміністративно-територіальний устрій

Конституційна реформа відкриває ворота для всіх інших перетворень, що необхідні нашій країні, вважає Ігор Коліушко, експерт РПР, голова правління Центру політико-правових реформ. 


Конституційна реформа – перший крок на шляху реформування України. Її завданням є створити умови для проведення інших реформ, усунути конфліктні моменти, які є у діючій Конституції щодо відносин між вищими органами державної влади – президентом, урядом і парламентом, та створити умови гарантії незалежності правосуддя.

Конституційна реформа відкриває ворота для всіх інших перетворень, що необхідні нашій країні, вважає Ігор Коліушко, експерт РПР, голова правління Центру політико-правових реформ. 

“Ми не маємо часу робити та готувати її дуже довго. Особливо це актуально на прикладі потреби забезпечити децентралізацію в нашій країні. Якщо ми хочемо провести реальну децентралізацію, а не … лако-фарбове покриття нанести, ми повинні провести адміністративно-територіальну реформу. Якщо ми хочемо провести адміністративно-територіальну реформу, то ми повинні це зробити до виборів місцевих органів влади, тобто місцевого самоврядування, які, згідно Конституції, мають відбутися наприкінці жовтня наступного року. Це вже надзвичайно стислий строк, але він залишається поки що можливий. Якщо орієнтуватися на це завдання, то це означає, що законопроект про внесення змін у Конституцію повинен бути внесений і проголосований Верховною Радою перший раз на першій сесії Верховної Ради. Тобто грудень-січень,” – Ігор Коліушко. 

Експерт радить на одному із перших засідань Верховної Ради створити Конституційну Комісію, половина складу якої повинна включати неполітичних учасників – експертів та науковців. Комісія у складі приблизно 15-20 осіб здатна за кілька тижнів узгодити із уже напрацьованих матеріалів законопроект, який можна подати у Раду. 


Також експерт позитивно оцінює темп роботи робочих груп у парламенті, який є прикладом унікальних підходів новообраних депутатів. Якщо цей темп продовжиться, то Україна буде здатна вирішити поточні задачі щодо реформ. 

Окрім того, експерт застерігає щодо наявності у парламенті сил, які будуть гальмувати реформи. 

За матеріалами Громадського простору