preloader

Що вас цікавить?

Громадськість запропонувала МВС шляхи реформування

18.04.2014
Кримінальна юстиція /
Органи кримінальної юстиції

В Міністерстві внурішніх справ відбулося засідання робочої групи щодо реформування міліцейського відомства


В Міністерстві внурішніх справ відбулося засідання робочої групи щодо реформування міліцейського відомства.

Зустріч відбулася в МВС під головуванням Радника Міністра Ірини Губенко. До обговорення даного питання долучилися помічник Міністра Тетяна Ковальчук, представники підрозділів МВС, представники програми ІСІТАП Посольства США Анастасія Леухіна та Гері Корднер, а також член Експертної Ради, Центр політико-правових реформ Банчук Олександр.

IMG_7628

Зустріч розпочали із презентації засад діяльності та структурних особливостей поліції США. Гері Корднер, який, до речі є колишнім начальником поліції та мером міста, розповів присутнім про багаторівневу систему поліцейських структур.

IMG_7668

 – В Америці існує 18 тисяч незалежних поліцейських служб. По своїй фрагментації – це найбільша система у світі, – зазначив доповідач. – Є такі, що будуються на рівні штату, наприклад, Німеччина, Індія, Бразилія. Але більшість має національну систему, як Україна.

IMG_7639

Окрім цього він розповів про керівні принципи американської поліції, її структурну реформу. Зокрема, присутні дізналися, як за допомогою показників ефективності роботи поліції можна визначити, де існує яка проблема, чи правильно поліцейський використовує своє повноваження та ін.

Далі учасникам зустрічі було надано можливість порівняти моделі загальних та спеціальних функцій поліції.

Під час презентації експерти наочно порівняли структуру американської поліції та сучасну структуру МВС.

IMG_7654

Свої пропозиції та бачення реформування української міліції запропонував Олександр Банчук. Він презентував учасникам засідання напрацювання громадських об’єднань, в яких міститься 11 засад реформування ОВС. Згідно з цими реформами, деякі підрозділи МВС мають бути реорганізовані, місцева поліція має бути для місцевої громади та ін. 

IMG_7665

За словами начальника інспекції особового складу ДКЗ МВС України Богдана Лизогуба, кожну з цих засад необхідно ретельно вивчити та проаналізувати, аби прийняти виважене рішення. – На наступному засідання робочої групи представники всіх служб МВС матимуть можливість висловити свої міркування та рішення щодо наданих нам напрямів реформування, зокрема надати нам свої пропозиції, – зазначив правоохоронець.

IMG_7672

IMG_7681

УЗГ МВС України