preloader

Що вас цікавить?

Cуспільний запит на притягнення до відповідальності злочинців, навіть якщо вони депутати

12.07.2017
Конституціоналізм /
Парламентаризм

Скасування депутатської недоторканності: що відбувалося протягом 11 липня 2017 року у Верховній Раді, – коментує член правління ЦППР Юлія Кириченко для Громадського радіо


Член правління ЦППР Юлія Кириченко коментує зняття депутатської недоторканності з окремих народних депутатів, для Громадського радіо. 

11 липня підтримали зняття депутатської недоторканості з Максима Полякова, Борислава Розенблата та Олексія Довгого. 

«Я оцінюю рішення позитивно. Це повноваження саме Верховної Ради — вирішувати, чи давати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, арешту чи затримання народних депутатів (за ст.80 Конституції України). Тому я оцінюю рішення ВРУ позитивно», — говорить Юлія Кириченко.

«І зараз є дуже великий суспільний запит на притягнення до кримінальної відповідальності злочинців у вищих щаблях влади. Це є продовженням Революції Гідності», — додає експертка.

Юлія Кириченко також зазначила, що оскільки були внесені зміни, які стосувалися судової реформи, протягом року депутати і не могли розглядати питання зняття депутатського імунітету:

«З 3 червня 2016 законопроект про внесення змін до Конституції щодо депутатської і суддівської недоторканності фактично не міг розглядатися, народні депутати про це знали. І всі заяви щодо того, що «ми не розглядаємо» — популістські. Якщо дійсно були наміри, необхідно було б його відхилити і вносити новий законопроект про внесення змін до Конституції, зокрема статті 80».

Експертка вважає, що депутатський імунітет все ж має бути для тих народних депутатів, які здійснюють свої повноваження в ім’я українського народу: «Для народних депутатів, які мають певні кримінальні порушення, є можливість притягнення до кримінальної відповідальності. Це питання не імунітету, а й діяльності Генпрокуратури і слідчих органів та політичної волі. Імунітет депутатам на сьогодні потрібен. Нам потрібно обмежити депутатську недоторканність, але скасовувати її не треба».

Нагадаємо, Громадське радіо повідомляло, що БПП підтримав зняття недоторканності з шістьох народних депутатів.