preloader

Що вас цікавить?

Члени правління ЦППР беруть участь у конкурсі на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

24.01.2023
Новини ЦППР

Підтримуємо колег в їхньому прагненні особисто долучитися до розбудови прозорого і доброчесного судочинства в Україні.


Наразі відбувається один із ключових етапів судової реформи, результати якого значною мірою вплинуть на підвищення рівня незалежності, доброчесності та професійності суддівського корпусу в наступні декілька років. Чи не вперше в України є шанс сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів на якісно нових засадах: без впливу корпоративних інтересів окремих суб’єктів, непрозорих конкурсів чи кулуарних домовленостей — оскільки відбором майбутніх членів ВККС займається спеціальна конкурсна комісія, до складу якої з правом вирішального голосу входять міжнародні експерти.

Члени правління Центру політико-правових реформ  Микола Хавронюк і Роман Куйбіда, які беруть участь у конкурсі, пройшли попередній відбір та допущені до етапу співбесід із Конкурсною комісією. Працюючи з ними пліч-о-пліч уже багато років, ми впевнені у їхній доброчесності, етичності й фаховості, а тому вважаємо, що робота наших колег у ВККС тільки посилить експертний потенціал цього органу та рівень суспільної довіри до нього.

Микола Хавронюк — визначний правознавець, чию експертну думку цінують науковці, представники органів державної влади, громадянське суспільство і міжнародні партнери. Протягом багатьох років його професійна діяльність пов’язана із темою правосуддя та запобігання корупції. Пан Микола багато років працював в апаратах Верховної Ради України і Верховного Суду України, брав участь у розробці завдань для відбору суддів Вищого антикорупційного суду, проводив для них тренінги та консультації з проблем кримінального і кримінально-процесуального права, розробив Методологію моніторингу судових процесів у справах про корупційні злочини. Має науковий ступінь доктора юридичних наук, вчене звання професора та почесне звання заслуженого юриста України. Нині входить до складу Науково-консультативної ради при Конституційному Суді України, Національної ради з питань правової реформи при Президентові України, є експертом Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», у межах якої досліджував стан запобігання корупції в системі правосуддя.

Роман Куйбіда — один з найавторитетніших фахівців із питань функціонування та реформування системи правосуддя. За свою понад 20-річну професійну діяльність він зробив визначний внесок у становлення та розбудову системи адміністративного судочинства України, забезпечення безперешкодного доступу до судових рішень, а також приведення українського правосуддя у відповідність до європейських стандартів. Пан Роман неодноразово був членом експертних груп, які напрацьовували стратегічні документи щодо проведення судової реформи, зокрема, брав участь у розробці нині чинного Закону України «Про судоустрій і статус суддів», виступав консультантом міжнародних та національних організацій, а також чотири роки боровся за суддівську доброчесність у складі Громадської ради доброчесності. Має науковий ступінь кандидата юридичних наук. Наразі пан Роман боронить Україну у складі Збройних Сил. 

Ми підтримуємо пана Миколу й пана Романа в їхньому прагненні особисто долучитися до розбудови прозорого і доброчесного судочинства в Україні та бажаємо їм успішно пройти усі етапи відбору до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Команда Центру політико-правових реформ