preloader

Що вас цікавить?

18 листопада 2016 року – День народження Центру політико-правових реформ

18.11.2016
Загальні новини /
Новини ЦППР

18 листопада 1996 року – той визначний день, коли Центр політико-правових реформ розпочав свою діяльність. Сьогодні нам виповнюється 20 років, тому варто згадати ті важливі кроки, які за цей час ЦППР вже здійснив на шляху до реформування країни.


18 листопада 1996 року – той визначний день, коли Центр політико-правових реформ розпочав свою діяльність. Сьогодні нам виповнюється 20 років, тому варто згадати ті важливі кроки, які за цей час ЦППР вже здійснив на шляху до реформування країни.    

Досягнення за 20 років:

1. Участь у створенні Концепції адміністративної реформи в Україні. У 1998 році вона була затверджена Президентом України.

2. Розробка Закону про місцеві державні адміністрації. Верховна Рада прийняла його у 1999 році.

3. Розробка Закону про Кабінет Міністрів України. З 1996 року експерти ЦППР боролися за його прийняття. Вісім разів він ухвалювався Парламентом і ветувався Президентом. Лише у  2008 році цей закон був прийнятий (у 2010 – 2011 роках він був суттєво зіпсований режимом Януковича, але 2014 — в основному повернений до попередньої редакції).

4. Розробка у 2002 році проекту закону «Про центральні органи виконавчої влади», а згодом – багаторічна адвокація його прийняття (зрештою, у 2011 році цей закон був ухвалений парламентом, проте зі змінами, які погіршили його якість).

5. Багаторічне (1998-2002 рр.) лобіювання прозорості діяльності Верховної Ради України, зокрема — наповнення сайту www.zakon.gov.ua законопроектами, внесеними у парламент у той час, коли вони на сайті ВР ще не були доступні.

6. Підготовка проекту закону «Про доступ до судових рішень», який у 2005 році був прийнятий парламентом і на основі якого зараз працює Єдиний державний реєстр судових рішень.

7. Розробка концепції створення адміністративних судів в Україні та Кодексу адміністративного судочинства, ухваленого Верховною Радою 2005 року.

8. Розробка Концепції судової реформи та проекту закону «Про судоустрій та статус суддів», який був прийнятий парламентом у 2010 році, однак у видозміненій версії, що в цілому  негативно відобразилося на якості цього закону.

9. Розробка Закону «Про доступ до публічної інформації», який був підготовлений у 2008 році і прийнятий Верховною Радою у 2011 після широкої кампанії медіа та громадських організацій.

10. Розробка теорії адміністративних послуг та підготовка проекту Концепції реформування системи адміністративних послуг (ухвалено урядом у 2006 році), сприяння створенню пілотних Центрів надання адміністративних послуг у ряді міст України та активна  участь у підготовці проекту закону «Про адміністративні послуги», який ухвалено у 2012 році. Тренінги для представників органів місцевого самоврядування щодо організації центрів надання адміністративних послуг та тренінги для їх працівників. Забезпечення громадського моніторингу якості надання адміністративних послуг. 

11. Активна участь у підготовці проекту Адміністративно-процедурного кодексу, який з 2008 року чекає свого прийняття. Він уже тричі направлявся у Верховну Раду за рішенням Кабінету Міністрів України, але досі не ухвалений.

12. Підготовка і обґрунтування реформи інституту адміністративної відповідальності, а також проекту Кодексу про адміністративні проступки (ще чекає свого часу для розгляду Парламентом України).

13. Участь у розробці концепцій та пакету законопроектів про адміністративно-територіальну реформу і децентралізацію (2008-2009 і 2014 рр.).

14. Активна участь у розробці нового Кримінального процесуального кодексу України і проектів законів «Про безоплатну правову допомогу», прийнятих у 2012 році.

15. Підготовка Зеленої та Білої книг української конституційної реформи, які містять відповідно перелік проблем Основного Закону та пропозиції щодо їх вирішення.

16. Активна участь у вдосконаленні законодавства про свободу мирних зібрань та свободу асоціацій, зокрема, проектів законів про громадські об’єднання (прийнятий у 2012 році) і про свободу мирних зібрань (перебуває на розгляді в парламенті).

17. Участь у розробці та багаторічне лобіювання законопроекту «Про прокуратуру». Закон був прийнятий 14 жовтня 2014 року.

18. Боротьба з неконституційним Законом «Про всеукраїнський референдум», ухваленим у 2012 році. Розробка нового законопроекту «Про всеукраїнський референдум», який перебуває на розгляді у ВРУ. 

19. Постійна робота на посилення протидії корупції в Україні. Зокрема, участь у розробці антикорупційного законодавства, здійснення антикорупційної експертизи законопроектів та законів.

20. Допомога у формуванні Національної поліції; участь в підготовці Закону про Національну поліцію від 2015 року, відборі патрульних поліцейських. Розробка і адвокатування прийняття Закону «Про Державне бюро розслідувань». Ухвалений 12 листопада 2015 року. Участь в імплементації його положень.