exit
search
10 грудня 2015

Експертиза законопроектів VIII скликання

Громадська антикорупційна експертиза законопроектів

Щоб корупційні ризики в законопроектах сьогодні не стали реальними корупційними схемами завтра*

Назва, номер та дата реєстрації проекту закону Автор проекту закону   Висновок антикорупційної експертизи 
«Про оперативно-розшукову діяльність» № 4778 від 3 червня 2016 року Народні депутати України Кожем’якін А.А., Паламарчук М.П., Король В.М. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі громадських об'єднань у реалізації публічних завдань та наданні суспільних послуг» № 4842 від 17.06.2016 року Народні депутати України А.І. Шкрум, І.І. Подоляк, Л.Л. Зубач та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання використання побутових відходів як альтернативного джерела енергії» № 4835 від 16 червня 2016 року Народні депутати України Домбровський О.Г., Кононенко І.В., Войціцька В.М. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення дієвих механізмів, спрямованих на виявлення майна, набутого злочинним чи іншим неправомірним шляхом, запобігання його використанню всупереч інтересам суспільства і держави» № 4811 від 14.06.2016 року Народні депутати України І.Ю. Вінник, А.Ю. Геращенко, А.А. Тетерук та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про стоматологічну діяльність» № 4736 від 31.05.2016 року Народні депутати України О.В. Юринець, І.В. Сисоєнко, К.В. Яриніч та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Національного антикорупційного бюро України)» № 4812 від 14.06.2016 року Народні депутати України Гопко Г.М., Романюк В.М., Ємець Л.О. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Митного кодексу України щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей» № 4777 від 03.06.2016 року Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель» № 4738 від 31.05.2016 року Народні депутати України А.В. Іванчук, Б.М. Матківський, А.В. Кошелєва Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про антидопінговий контроль у спорті» № 4724 від 27 травня 2016 року Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" щодо наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування» № 4784 від 06.06.2016 року Президент України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері засудження тоталітарних режимів щодо приведення їх у відповідність до вимог статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» № 4701 від 20.05.2016 року Народні депутати України Парубій А.В., Гопко Г.М., Юринець О.В. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації окремих положень пунктів 3, 4, 5, 8, 11, а також пунктів 10 та 44 Рекомендацій Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб, що розроблені з метою підвищення якості українського парламентаризму та викладені у "Доповіді та Дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України"» № 4696-2 від 30.05.2016 року
 
Народні депутати України Писаренко В.В.,
Гєллєр Є.Б.
Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України та Кримінального кодексу України щодо реалізації окремих положень Рекомендацій Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб, що розроблені з метою підвищення якості українського парламентаризму та викладені у "Доповіді та Дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України"» № 4696-1 від 30.05.2016 року Народний депутат України Дерев'янко Ю.Б. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про Національну поліцію" (щодо виконання рекомендацій, які містяться у коментарях Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи)» № 4753 від 02.06.2016 року Народні депутати України О.С. Сотнік, І.І. Крулько, В.В. Голуб та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення зміни до статті 263 Кримінального процесуального кодексу України щодо надання підрозділам Національного антикорупційного бюро України права на зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж» № 4721 від 25.05.2016 року Народний депутат України Різаненко П.О. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку"» № 4680 від 17.05.2016 року Народні депутати України А.В. Бабак, Д.Й. Андрієвський, С.І. Скуратовський та ін.
 
Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до статті 26 Регламенту Верховної Ради України (щодо участі народних депутатів України в пленарних засіданнях)» № 4667 від 13.05.2016 року
 
Народний депутат України Донець Т.А. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо податкової амністії та оподаткування непідтвердженого доходу)» № 4713 від 23.05.2016 року Народний депутат України Фролов М.О. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо уточнення окремих положень)» № 4689 від 18.05.2016 року Народні депутати Шкрум А.І., Пастух  Т.Т., Рябчин О.М. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання допомоги на дітей померлого годувальника» № 4668 від 16 травня 2016 року Народні депутати України Денісова Л.Л., Єфремова І.О., Котвіцький І.О. та ін.
 
Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо реалізації окремих положень пунктів 3, 4, 5, 8, 11, а також пункту 10 Рекомендацій Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб, що розроблені з метою підвищення якості українського парламентаризму та викладені у "Доповіді та Дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України» № 4696 від 19.05.2016 року
 
Народні депутати України Парубій А.В., Гринів І.О., Бурбак М.Ю., Березюк О.Р. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» № 4666 від 13.05.2016 року Народні депутати А.В. Іванчук, Б.М. Матківський, Ю.І. Соловей та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про правонаступництво України" щодо скасування дії актів СРСР на території України» № 4650 від 11.05.2016 року Народні депутати України Продан О.П., Острікова Т.Г., Кришин О.Ю. та ін.
 
Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Податкового кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України "Про державну службу")» № 4635 від 10 травня 2016 року Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Митного кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України "Про державну службу")» № 4634 від 10 травня 2016 року Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів і відповідальності за порушення правил дорожнього руху» № 4661 від 13.05.2016 року Народні депутати України Бурбак М.Ю, Кремінь Т.Д., Підберезняк В.І., Дзюблик П.В. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" (щодо дотримання вагових або габаритних норм та/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі)» № 4660 від 13.05.2016 року Народні депутати України Бурбак М.Ю, Кремінь Т.Д., Підберезняк В.І., Дзюблик П.В. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей» № 4536 від 27 квітня 2016 р. Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про державну службу"» № 4526 від 25.04.2016 року Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про освіту» № 3491-д від 04.04.2016 року Народні депутати Скрипник О.О., Литвин В.М., Кремінь Т.Д. та ін.
 
Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" (щодо порядку обігу підконтрольних речовин)» № 4533 від 27.04.2016 року Народні депутати Мусій О.С., Яриніч К.Р., Розенблат Б.С. та ін.

Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.

«Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за посередництво у підкупі» № 4358 від 01.04.2016 року Народні депутати України Мельничук І.І., Матейченко К.В., Артюшенко І.А. та ін.
 
Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законів України стосовно обмеження використання медійної продукції держави-агресора» № 4303 від 25.03.2016 року Народні депутати України Княжицький М.Л., Висоцький С.В. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи» № 0097 від 05.04.2016 року Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» № 4355 від 31.03.2016 року Народні депутати України Кутовий Т.В., Кулініч О.І., Лунченко В.В. та ін.
 
Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за недбале ставлення до роботи з системою автоматизованого арешту коштів» № 4346 від 31.03.2016 року
 
Народні депутати  України В.Ю. Пташник, О.В. Юринець, Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна та ін.
 
Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» (щодо технічного уточнення деяких положень)» № 4370 від 04.04.2016 року Народні депутати України Шкрум А.І., Дехтярчук О.В. Зубач Л.Л. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про Установу бізнес-омбудсмена» № 4299 від 24.03.2016 року Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" щодо встановлення правових засад обліку та реалізації лісоматеріалів з метою дотримання вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом» № 4286 від 22.03.2016 року Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, хоча містить окремі незначні корупціогенні фактори.
Проте він не передбачає комплексного підходу до удосконалення національного лісового законодавства з вимогами Угоди про асоціацію з ЄС, а тому його слід відхилити. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення фінансування державних органів у сфері організації та безпеки дорожнього руху» № 4276 від 18.03.2016 року Народні депутати України Діденко А.І., Дубневич Я.В., Євтушок С.М. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про поліграфологічну діяльність » № 4094-1 від 04.03.2016 року Народний депутат України Журжій А.В. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про захист прав осіб, які проходять опитування (дослідження) на поліграфі» № 4094 від 17.02.2016 року Народний депутат України Тетерук А.А. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління у сфері організації та безпеки дорожнього руху» № 4275 від 18.03.2016 р. Народні депутати І.А. Діденко, Я.В. Дубневич, С.М. Євтушок та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про амністію у 2016 році» № 4255 від 17.03.2016 р. Народні депутати України Кожем’якін А.А., Паламарчук М.П., Мисик В.Ю. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення Фінансової поліції» № 4239 від 16.03.2016 р. Народні депутати Журжій А.В., Острікова Т.Г. та ін.
 
Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців та деяких інших осіб» № 4210 від 11.03.2106 р. Народні депутати України Чорновол Т.М., Вінник І.Ю. та ін.
 
Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про Фінансову поліцію» № 4228 від 15.03.2016 р. Народні депутати України Острікова Т.Г., Журжій А.В. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо особливостей функціонування Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів протягом перехідного періоду)» № 4281 від 21.03.2016 р. Народні депутати України Найєм Мустафа-Масі, Сотник О.С., Голуб В.В. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про публічні закупівлі"» № 4212 від 14.03.2016 р. Народний депутат України І.Ю. Вінник Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень законодавства з питань судоустрою і статусу суддів» № 4180 від 04.03.2016 р. Народні депутати України С.О. Алєксєєв, О.І. Сироїд, І.І. Крулько та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує незначного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про ринок електричної енергії України» № 4196 від 10.03.2016 р. Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем» № 4183 від 09.03.2016 р. Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про забезпечення державного контролю у сфері соціальної підтримки» № 4176 від 03.03.2016 р. Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей управління державними банками» № 4162 від 26.02.2016 р. Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів» № 4160 від 26.02.2016 р. Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до законодавства України (щодо посилення захисту державних символів України та уточнення обставин їх використання)» № 4178 від 03.03.2016 р. Народні депутати України Луценко Ю.В., Дехтярчук О.В., Бурбак М.Ю. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про державні символи України, порядок їх використання та захисту» № 4103-1 від 03.03.2016 р. Народні депутати України Луценко Ю.В., Дехтярчук О.В., Бурбак М.Ю. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про протимінну діяльність в Україні» № 4137 від 23.02.2016 р. Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру, у тому числі шляхом поширення застосування декларативного (реєстраційного, заявницького) принципу» № 4131 від 23.02.2016 р. Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення зміни до статті 19 Закону України "Про громадянство України" (щодо втрати громадянства України за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України)» № 4115 від 07.03.2016 Народні депутати України Немировський А.В. Береза Ю.М., Тетерук А.А. та ін.
 
Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про правила доброчесності політичного діяча» № 4072 від 16.02.2016 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про упаковку та відходи упаковки» № 4028 від 05.02.2016 Народні депутати України Бабак А.В., Недава О.А. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо боротьби з хабарництвом» № 4109 від 19.02.2016 Народні депутати України Усов К.Г., Лук'янчук Р.В., Герасимов А.В. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до статті 368-2 Кримінального кодексу України «Незаконне збагачення» щодо узгодження із Конвенцією ООН проти корупції та Конституцією України» № 4025 від 04.02.2016 Народні депутати України Мельник І.І., Сольвар Р.М., Матвійчук Е.Л. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про зміну системи регулювання економіки» № 3766 від 13.01.2016 Народні депутати України Продан О.П., Галасюк В.В. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» № 3857 від 01.02.2016 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження системи автоматизованого арешту коштів у цивільному та господарському судочинстві» № 3768 від 14.01.2016 Президент України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду)» № 4057 від 15.02.2016 Народні депутати України Береза Ю., Пашинський С. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)» № 4004 від 03.02.2016 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» № 4056 від 12.02.2016 Президент України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду» № 4055 від 12.02.2016 Президент України Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської Комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації» № 4054 від 12.02.2016 Президент України Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Щодо надання державою спеціального соціального статусу потерпілим від особливо тяжких злочинів та відшкодування за рахунок держави матеріальної та моралної шкоди вказаним особам, із обов'язковим відшкодуванням відшкодування державі засудженими понесених витрат» № 3841 від 29.01.2016 Народні депутати України Домбровський О.Г., Заболотний Г.М., Македон Ю.М. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про дитяче харчування» № 3808 від 22.01.2016 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо технічних регламентів та оцінки відповідності)» № 3724 від 28.12.2015 Народні депутати України Кіраль С.І., Підлісецький Л.Т. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, щодо їх приведення у відповідність із нормами Законів України «Про адміністратині послуги» і «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» № 3759 від 12.01.2016 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про Національну митну сужбу України» № 3763 від 13.01.2016 Народні депутати України Антонищак А.Ф., Южаніна Н.П. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до Закону України «Про морські порти України» щодо функціонування інформаційної системи портового співтовариства» № 3761 від 13.01.2016 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про приватну детективну (розшукову) діяльність» № 3726 від 28.12.2015 Народні депутати України Паламарчук М.П., Кожем'якін А.А. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу» № 3713 від 24.12.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» № 3684 від 21.12.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про медіацію» № 3665 від 17.12.2015 Народні депутати України Шкрум А.І., Пташник В.Ю. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій» № 3177-д від 24.12.2015 Народні депутати України Пашинський С.В., Вінник І.Ю., Герасимов А.В. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення поняття територія проведення антитерористичної операції та вдосконалення механізмів її визначення» № 3737 від 29.12.2015 Народні депутати України Веселова Н.В., Рябчин О.М. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо протидії корупції, недобросовісній конкуренції, монополізму при розміщенні та використанні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності)» № 3517 від 24.11.2015 Народний депутат України Константіновський В.Л. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання особливостей ліцензування господарської діяльності з надання фінансових послуг» № 3739 від 29.12.2015 Народні депутати України Рибалка С.В., Довбенко М.В., Романюк М.В. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води» № 3742 від 29.12.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України» № 3681 від 21.12.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про захист від недобросовісної конкуренції» № 236/96-ВР від 07.06.1996   Закон у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про нульову декларацію» № 3661 від 17.12.2015 Народні депутати України Луценко Ю.В., Кірш О.В. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законоавства. Завантажити висновок
«Про гарантії свободи мирних зібрань» № 3587 від 07.12.2015 Народні депутати України Немиря Г.М., Луценко І.С., Джемілєв М. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо суду присяжних» № 3608 від 09.12.2015 Народні депутати України Луценко Ю.В., Луценко І.С., Тимошенко Ю.В. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про державний фонд гуманітарного розвитку України» № 3597 від 08.12.2015 Народні депутати України Томенко М.В., Заліщук С.П., Джемілєв М. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» № 3524 від 25.11.2015 Президент України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про тимчасово окуповану територію України» № 3593 від 08.12.2015 Народні депутати України Сироїд О.І., Чубаров Р.А., Семенченко С.І. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про детінізацію ринку азартних ігор та забезпечення доходами бюджету з метою виконання соціальних зобов'язань» № 3632 від 11.12.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розподілу надходжень від штрафів за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів в межах населених пунктів» № 3585 від 04.12.2015 Народні депутати України Ар'єв В.І., Геращенко А.Ю., Діденко І.А. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)» № 3628 від 11.12.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупційогенних факторів. Завантажити висновок

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами» № 1165 від 02.12.2014

Народні депутати України Тимошенко Ю.В., Кожем'якін А.А., Соболєв С.В. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок

«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реалізації положень Закону України «Про фінансову реструктуризацію» № 3556 від 30.11.2015

Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про фінансову реструктуризацію» № 3555 від 30.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері паркування транспортних засобів» № 3584 від 04.12.2015 Народні депутати України Ар'єв В.І., Геращенко А.Ю., Діденко І.А. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань приватизації та державної реєстрації прав на об'єкти незавершеного будівництва » № 3431 від 09.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про освіту» № 3491 від 19.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про Державний реєстр присяжних» № 3607 від 09.12.2015 Народні депутати України Луценко Ю.В., Тимошенко Ю.В., Луценко І.С. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи справляння судового збору» № 3552 від 27.11.2015 Народні депутати України Луценко І.С., Южаніна Н.П. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо публічних закупівель)» № 3560 від 30.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про публічні закупівлі» № 3559 від 30.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення кадрової роботи платниками податків» № 3507 від 24.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує серйозного доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про державну підтримку кінематографії в Україні» № 3081-д від 27.11.2015 Народні депутати України Княжицький М.Л., Подоляк І.І., Єленський В.Є. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють державну статистичну діяльність» № 3512 від 24.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів» № 3448 від 10.11.2015 Народні депутати України Журжій А.В., Южаніна Н.П., Продан О.П. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України)» № 3433 від 09.11.2015 Народні депутати України Білецький А.Є., Луценко І.В., Петренко О.М. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з побутовими відходами та стимулювання їх використання як альтернативного джерела енергії» № 3198-1 від 21.10.2015 Народні депутати України Томенко М.В., Домбровський О.Г., Крулько І.І. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ефективності адміністрування рентної плати за спеціальне використання води)» № 3435 від 09.11.2015 Народні депутати України Дирів А.Б.,  Донець Т.А., Денісова Л.Л. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» № 3444 від 10.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо невідворотності покарання осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини)» № 3465 від 12.11.2015 Народні депутати України Найєм Мустафа-Масі, Заліщук С.П., Лещенко С.А. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо усунення неузгодженостей» № 3422 від 06.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
“«Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання»” №3413 від 05.11.2015 Народні депутати України Савченко Н.В., Кожем’якін А.А.,Крулько І.І. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
“«Про освіту осіб з обмеженими можливостями здоров’я (спеціальну освіту)» " № 3416 від 05.11.2015 Народний депутат України Фельдман О.Б. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо земль водного фонду» № 3430 від 09.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Закону України "Про Антимонопольний комітет України" (щодо діяльності адміністративної колегії) » № 3394 від 02.11.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" щодо вдосконалення процедур державної регуляторної політики» № 3382 від 30.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Національної поліції» № 3387 від 30.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації» № 3357 від 26.10.2015 Народні депутати України Южаніна Н.П., Острікова Т.Г.,Євлахов А.С. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про стратегічну екологічну оцінку» № 3259 від 28.10.2015 Народні депутати України Єднак О.В., Гопко Г.М., Кривенко В.М. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні» № 2540а від 28.08.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо уточнення деяких положень)» № 3378 від 30.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні» № 2541а від 28.08.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує серйозного доопрацювання з метою позбавлення корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо забезпечення відкритості Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» № 3372 від 29.10.2015 Народні депутати України Соболєв Є.В., Сотник О.С., Чумак В.В. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» № 3353 від 23.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів.
«Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» № 3040 від 04.09.2015 Кабінет Міністрів України Концепція законопроекту у цілому відповідає вимогам  антикорупційного законодавства, але сам законопроект потребує суттєвого доопрацювання під час його підготовки до другого читання з метою позбавлення численних корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу» № 3325 від  15.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про амністію захисників Вітчизни у 2015 році» № 3249 від 07.10.2015 Народні депутати України Вінник І.Ю.,  Пашинський С.В.,Чорновол Т.М. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про перелік адміністративних послуг» № 3319 від 12.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель дорожнього господарства та розвитку мережі автомобільних доріг» № 3327 від 15.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про адміністративні послуги"» № 3322 від 13.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо уточнення положень процедури спеціальної конфіскації)» № 3229 від 05.10.2015 Народний депутат України Сотник О.С. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, на виконання зобов’язань України з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом» № 3224 від  05.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про професійну освіту» № 3231 від 06.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами щодо запобігання негативної дії відходів кінцевого споживання продукції на навколишнє природне середовище» № 3198 від 30.09.2015 Народні депутати України Недава О.А., Рибак І.П., Тригубенко С.М. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій» № 3177 від 24.09.2015 Народний депутат України Герасимов А.В. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про парламентську опозицію» № 3061-2 від 24.09.2015 Народні депутати України Ляшко О.В., Лінько Д.В., Ленський О.О та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про Національну поліцію"» № 3225 від 05.10.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зняття штучних обмежень на реалізацію права на приватизацію і отримання в користування земельних ділянок» №  3190 від 29.09.2015 Народні депутати України Сташук В.Ф., Лунченко В.В., Кулініч О.І. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо строків досудового розслідування)» № 3197 від 29.09.2015 Народний депутат України Геращенко А.Ю. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств та урегулювання окремих питань, пов’язаних з протидією нелегальній міграції» № 3159 від 21.09.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України з питань банкрутства (щодо забезпечення європейських стандартів у сфері відновлення платоспроможності боржника та спрощення умов ведення бізнесу в Україні)» № 3163 від 22.09.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про систему державної підтримки кінематографії» № 3081 від 14.09.2015 Народні депутати України Княжицький М.Л., Тарута С.О. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо негайного розгляду судами позовів про примусове видворення або щодо затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства або забезпечення передачі іноземців та осіб без громадянства відповідно до міжнародних договорів про реадмісію)» № 3154 від 21.09.2015, «Про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" щодо вдосконалення процедури документування осіб» № 3155 від 21.09.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок   Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про регулювання проституції та діяльності секс-закладів» № 3139 від 18.09.2015 Народний депутат України Немировський А.В. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про соціальні послуги» № 3143 від 18.09.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про електронні довірчі послуги» № 2544а від 31.08.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної власності» № 3062 від 09.09.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)» № 2531а від 27.08.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу» № 3072 ,«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу» № 3073 ,«Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу» № 3074 від 11.09.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання» № 3044 від 07.09.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених» № 2490а від 10.08.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних» № 2504а від 13.08.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень)» № 2486а від 10.08.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» № 2506а від 14.08.2015 Президент України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про виконавче провадження» № 2507а від 14.08.2015 Президент України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції"» № 2494а від 11.08.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку» № 2045а від 8.06.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» № 2123-а від 19.06.2015 Народні депутати Ю.В. Луценко, С.А, Лещенко, А.В. Парубій та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива, удосконалення окремих положень щодо продажу пива та інших алкогольних напоїв» №2971-1 від від 17.06.2015 р. Народні депутати України Кондратюк О.К, Абдуллін О.Р. та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства» №2028а від 4.06.2015 Бакуменко О.Б., Кулініч О.І. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції» №2087а від від 16.06.2015 від 03.06.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків» №2897 від 03.06.2015 Народні депутати України Кожем’якін А.А., Паламарчук М.П. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розслідування злочинів, вчинених військовослужбовцями Збройних Сил України, військовозобов’язаними та працівниками Збройних Сил України» №2047а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності пошуку і фіксації фактичних даних про протиправні діяння у Збройних Силах України» №2048а  Пашинський С.В., Вінник І.Ю. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про місцеві вибори» №2831-2 від 28.05.2015 Народні депутати України А.В. Парубій, О.М. Черненко, Н.В. Веселова та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
"Про оцінку впливу на довкілля" №2009а від 03.06.2015 Геращенко І.В., Кононенко І.В. та інші Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про петиції» №2997 від 3.06.2015 Народні депутати України Петренко О.М., Білецький А.Є. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до статті 17 Бюджетного кодексу України (щодо поширення механізму державних (місцевих) гарантій на суб’єктів господарювання усіх форм власності та на об’єднані територіальні громади)» №2949 від 22.05.2015 Гордєєв А.А., Хлань С.А. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок 
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері доступу до публічної інформації щодо вдосконалення їх окремих положень» №2913 від 20.05.2015 Сюмар В.П., Лещенко С.А. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства,але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» №2966 від 28.05.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує значного доопрацювання з метою позбавлення корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень нотаріуса як спеціального суб’єкта державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень» № 2929 від 21.05.2015 Народні депутати України Сидорович Р.М., Поляков М.А. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам Військової служби правопорядку у Збройних Силах України повноважень на здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень та здійснення оперативно-розшукової діяльності» №2804 від 12.05.2015 Пашинський С.В., Вінник І.Ю., Пастух Т.Т. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» № 2820 від 13.05.2015 Народні депутати: Богомолоць О.В., Гопко Г.М. та ін. Законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
"Про Національну поліцію" №2822 від 13.05.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок 
"Про додаткові заходи щодо забезпечення індивідуальної безпеки осіб, які виконують службові обов’язки в межах території, на якій введений воєнний стан або проводиться антитерористична операція" №2806від 12.05.2015 Пашинський С.В., Вінник І.Ю. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
"Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою" №2535 від 03.04.2015 Німченко В.І., Козак Т.Р. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства,але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо удосконалення та особливостей застосування окремих положень)»; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення окремих положень законодавчих актів у відповідність до Закону України "Про прокуратуру")» №2667 від 17.04.2015 р.;№2668 від 17.04.2015 р. Луценко Ю.В., Грановський О.М., Алєксєєв С.О. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань очищення влади» №2695 від 21.04.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок 
«Про націоналізацію майна Російської Федерації та її резидентів» №2678 від 20.04.2015 Народні депутати: Ляшко О.В., Вовк В.І. та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України» №2742 від 27.04.2015 Президент України Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про народний контроль в Україні» №2737 від 24.04.2015 Народні депутати О.В. Купрієнко, П.М. Кишкар та ін. Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування діяльності військово-цивільних адміністрацій» №2662-1 від 21.04.2015 Народні депутати А.В. Герасимов, Ю.В. Луценко та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування діяльності військово-цивільних адміністрацій» №2662 від 17.04.2015 Народний депутат С.М. Сажко Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення застосування застави за вчинення корупційних злочинів» №2654 від 17.04.2015 Кабінет Міністрів України Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» №2562  від 6 квітня 2015 р. Кабінет Міністрів України Законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Завантажити висновок
«Про службу в органах місцевого самоврядування» №2489 від 30.03.2015 Кабінет Міністрів України     Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо внести зміни до законопроекту. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо утворення військових судів та окремих організаційних питань)» № 2557 від 6 квітня 2015 р. Народні депутати С.В. Пашинський, І.Ю. Вінник Виявлено корупційні ризики. До проекту слід внести зміни. Завантажити висновок
«Про сервісні послуги та сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України» №2567 «Про внесення змін до статті 29 Бюджетного кодексу України (щодо плати за сервісні послуги, що надаються Міністерством внутрішніх справ)» №2568 від 6.04.2015 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Законопроекти рекомендовано відхилити. Завантажити висновок
«Про органи внутрішніх справ»  №2561 від 06.04.2015 р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Законопроект пропонуємо відхилити. Завантажити висновок
Про медіацію №2480 від 27 березня 2015 р. Народні депутати України А.І. Шкрум, О.І. Сироїд, В.Ю. Пташник та ін. Виявлено корупційні ризики. До проекту слід внести зміни. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансування діяльності політичних партій» №2563 «Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України (щодо фінансової підтримки політичних партій)» №2564 від 6.04.2015 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Завантажити висновок
«Про органи самоорганізації населення» №2466 від 24.03.2015 Народні депутати України С.В. Власенко, І.І. Подоляк та ін. Законопроект у цілому відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує доопрацювання з метою позбавлення окремих корупціогенних факторів. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо участі іноземних осіб в суб’єктах природних монополій» №2509 від 01.04.2015 Левус А.М., Висоцький С.В. та інші. Корупційних ризиків не виявлено. Рекомендуємо прийняти законопроект за основу. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасового обмеження права виїзду за кордон членів Кабінету Міністрів України та/або керівників центральних органів виконавчої влади» №2476 від 26.03.2015 Народний депутат України В.З. Рабінович Виявлено корупційні ризики. Проект рекомендовано відхилити. Завантажити висновок
«Про правовий режим воєнного стану» №2541 від 3.04.2015 Президент України Виявлено корупційні ризики. До проекту слід внести зміни. Завантажити висновок
«Про внесення змін Закону України "Про запобігання корупції" (щодо проведення спеціальної перевірки)» №2485 від 27.03.2015 Ляшко О.В., Чижмарь Ю.В Виявлено корупційні ризики. Законопроект відхилити. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо приведення у відповідність з європейськими стандартами, забезпечення перехідного періоду реформування органів прокуратури і усунення неузгодженостей)» №2404-1 від 02.04.2015 Сотник О.С., Сироїд О.І. та ін. Виявлено корупційні ризики. Законопроекти потребують доопрацювання. Завантажити висновок
«Про державну службу» від 30.03.2015 №2490 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Завантажити висновок 
«Про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей» №2435 від 19.03.2015 Народні депутати України В.І. Німченко, Ю.М. Воропаєв, С.А. Матвієнков та ін. Виявлено корупційні ризики. Проект слід повернути на доопрацювання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг» №2456 від 23.03.2015 Дзензерський Д.В., Поляков М.А. та ін. Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок  
«Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання» № 2467 від 24.03.2015 Власенко С.В., Подоляк І.І. та ін. Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Завантажити висновок
«Про Збройні Сили територіальної оборони України» №2415 від 18.03.2015 Народний депутат України О.М. Петренко Виявлено корупційні ризики. Пропонується повернути проект на доопрацювання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання можливості засудженим особам брати участь у захисті України)» №2416 від 18.03.2015 Народний депутат О.М. Петренко Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо відхилити законопроект. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження заходів, направлених на зменшення споживання енергетичних напоїв» № 2470 від 24.03.2015 Народні депутати України Петренко О.М., Романова А.А. та ін. Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до законодавства про захист економічної конкуренції щодо визначення органами Антимонопольного комітету України розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції» №2431 від 19.03.2015 Пташник В, Бєлькова О. та ін. Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Завантажити висновок
«Про недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей» №2425 від 19 березня 2015 р. Шуфрич Н.І., Дунаєв С.В. та ін. Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства у відповідність до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту» №2430 від 19.03.2015 Богомолець О, Гопко Г. та ін. Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності прокуратури» №2404 від 18 березня 2015 р. Народні депутати України О.М. Грановський, С.О. Алєксєєв Виявлено корупційні ризики. До законопроекту необхідно внести зміни. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення принципів конституційності в сфері стимулювання інвестиційної діяльності та створення нових робочих місць в депресивних районах та/або містах» № 2390 від 17 березня 2015 р. Народні депутати України І.М. Єремеєв, С.П. Івахів, С.В. Мартиняк та ін. Виявлено корупційні ризики. До законопроекту необхідно внести зміни. Завантажити висновок 
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих правових аспектів поліпшення позицій України у рейтингу Doing Business)» №2382 від 16 березня 2015 р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок  
«Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції» № 2423 від 19.03.2015 Козаченко Л.П., Парасюк В.З. та ін. Корупційних ризиків не виявлено. Рекомендуємо прийняти законопроект за основу. Завантажити висновок
«Проект Закону про юрисдикційні імунітети та відповідальність іноземних держав» №2380 від 16.03.2015 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства» №2389 від 17 березня 2015 р. Народні депутати: Д.Б. Тимчук, І.Ю. Вінник та ін. Корупційних ризиків не виявлено. Рекомендуємо прийняти законопроект за основу. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо окремих аспектів застосування запобіжних заходів у вигляді застави, тримання під вартою та оскарження окремих рішень у кримінальному провадженні)» «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо аспектів застосування застави та злочинів до яких застосовується тримання під вартою)» №№2284, 2330 від 3 березня 2015 р. (2284) 5 березня 2015 р. (2330) Вінник І.Ю., Пашинський С.В. (2284); Геращенко А.Ю. (2330) Виявлено корупційні ризики. Законопроекти потребують доопрацювання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції» №2299 від 3 березня 2015 р. Президент України Корупційних ризиків не виявлено. Завантажити висновок
«Про внесення зміни до статті 364 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за зловживання владою або службовим становищем при виконанні Закону України "Про очищення влади"» №2314; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання корупції» №2315 від 4 березня 2015 р Народні депутати України Ю.Б. Дерев’янко, І.М. Суслова Виявлено корупційні ризики. Рекомендується відхилити законопроекти. Завантажити висновок 
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування транспортних засобів» №2228 від 24 лютого 2015 р. Народні депутати: Фірсов Є.П., Новак Н.В. та ін. Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» №2259 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Рекомендується доопрацювати законопроект. Завантажити висновок
«Про спеціальну тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту» №2278 від 3 березня 2015р. Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)» №2294 від 03.03.2015 Безбах Я.Я., Матвійчук Е.Л. та ін. Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів» №2279  від 3 березня 2015р. Народні депутати: М.І. Кучер, О.Б. Бакуменко та ін. Виявлено корупційні ризики. Рекомендуємо направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"» №2214 від 23 лютого 2015 р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити законопроект
«Про ринок природного газу» №2250 від 26.02.2015 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Рекомендується доопрацювати законопроект. Завантажити висновок  
«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних інвестиційних проектів» №2258 від 27.02.2015 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Рекомендується доопрацювати законопроект. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави)» №2225 від 24 лютого 2015 р. Народний депутат України К.В. Матейченко Виявлено корупційні ризики. Законопроект рекомендується відхилити. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №2212 від 23 лютого 2015р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. До законопроекту слід внести зміни. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів шляхом здійснення державних закупівель із залученням міжнародних закупівельних організацій)»; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення закупівель лікарських засобів та виробів медичних із залученням спеціалізованих установ ООН)» №№2150 і 2150-1 від 3 лютого 2015 р. №2150: народні депутати України О.В. Богомолець, О.М. Квіташвілі, Г.М. Гопко та ін. №2150-1: народні депутати України Г.В. Загорій, О.Ю. Третьяков, І.С. Алексєєв, О.В. Дроздик Корупційних ризиків не виявлено. Завантажити висновок
«Про поліцію і поліцейську діяльність» №1692-1від 27 січня 2015р. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Виявлено корупційні ризики. До законопроекту слід внести зміни. Завантажити висновок  
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок при наданні їх для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» №2155 від 17.02.2015 Народні депутати України Л.Т. Підлісецький, І.В. Мірошніченко Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок
«Про Державне бюро розслідувань» №2114 від 12.02.2015 Народні депутати України А.А. Кожем’якін, М.П. Паламарчук та ін. Виявлено корупційні ризики. До законопроекту слід внести зміни. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» №2166 від 18 лютого 2015 р. Народні депутати України Г.В. Логвинський, В.В. Пацкан, А.І. Шкрум, І.В. Геращенко, Г.М. Немиря та ін. Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок
«Про страхування» №1797-1 від 06.02.2015 Поляков М.А., Рибалка С.В., Лаврик О.В. та ін. Виявлено корупційні ризики. До законопроекту слід внести зміни. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законів України щодо конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» №2010 від 3 лютого 2015 р. Народні депутати України О.Г. Домбровський, Н.В. Кацер-Бучковська, М.В. Єфімов, О.П. Лівік та ін. Корупційних ризиків не виявлено. Завантажити висновок
«Про Рахункову палату» №2072 від 9 лютого 2015 р. Президент України П.О. Порошенко Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення фінансової самодостатності територіальних громад)», «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо посилення фінансової самодостатності територіальних громад)». «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо посилення фінансової самодостатності територіальних громад)» №№1898,1899,1900 від 30 січня 2015 р Тимошенко Ю.В., Кириленко І.Г., Івченко В.Є., Дерев’янко Ю.Б., Євтушок С.М. Виявлено корупційні ризики. До законопроекту необхідно внести зміни Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за послаблення обороноздатності України)» № від2103 Пашинський С.В., Вінник І.Ю., Кожем’якін А.А., Ляшко О.В., Парубій А.В. Виявлено корупційні ризики. Рекомендується доопрацювати законопроект. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб» №2085 від 10.02.2015 Президент України Виявлено корупційні ризики. Рекомендується доопрацювати законопроект. Завантажити висновок  
«Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо термінологічного та організаційного удосконалення)» №1825 від 23 січня 2015 р. Лубінець Д.В. Виявлено корупційні ризики. До законопроекту необхідно внести зміни. Завантажити висновок 
«Про внесення змін до Закону України "Про карантин рослин" (щодо реформування системи державного регулювання у сфері карантину рослин та приведення фітосанітарних заходів у відповідність до міжнародних стандартів і зобов’язань)» №1875 від 29 січня 2015 р. Івченко В.Є., Мірошніченко І.В., Кутовий Т.В.  Корупційних ризиків не  виявлено.    Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зупинення діяльності та заборони об’єднань громадян» №1893 від 30.01.2014 Мосійчук І.В., Лінько Д.В., Лозовой А.С. Виявлено корупційні ризики. Рекомендується відхилити законопроект Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відміни посилення фіскального та адміністративного тиску на доходи фізичних осіб» №1877 від 29.01.2014 Продан О.П., Ляшко О.В., Галасюк В.В., Кужель О.В та ін. Корупційних ризиків не виявлено. Завантажити висновок
«Про військово-цивільні адміністрації» №1855 від 27.01.2015 Пашинський С.В., Кубів С.І., Князевич Р.П. та ін. Виявлено корупційні ризики. До законопроекту слід внести зміни. Завантажити висновок 
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підвищення рівня народжуваності та престижу батьківства)» №1862 від 27.01.2015 Народні депутати України Л.М. Гриневич, О.К. Кондратюк, О.Р. Абдуллін та ін. Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України (щодо військових злочинів)» №1849 від 27 січня 2015 р. Вінник І.Ю., Пашинський С.В. Виявлено корупційні ризики. До законопроекту необхідно внести зміни. Завантажити висновок
«Про ломбарди та ломбардну діяльність» №1800 від 20 січня 2015 року Поляков М.А., Романюк В.М. Виявлено корупційні ризики. До законопроекту необхідно внести зміни. Завантантажити висновок  
«Про державне регулювання азартних ігор в Україні» №1807 від  21 січня 2015 р. Народний депутат України Б.Ю. Береза Виявлено корупційні ризики. Законопроект рекомендується відхилити. Завантажити висновок
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» №1819 від 22 січня 2015 р. Народний депутат України С.І. Семенченко Корупційних ризиків не виявлено. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту майнових прав акціонерів» №1839 від 26.01.2014 Кабінет Міністрів України Корупційних ризиків не виявлено. Завантажити висновок
 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав та покладання обов’язків у особливий період» №1762 від 15 січня 2015 р. Народні депутати України А.А. Тетерук, С.В. Пашинський, Ю.М. Береза Виявлено корупційні ризики. Законопроект потребує доопрацювання. Завантажити висновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації права громадян на електронні звернення» №1790 від 19.01.2015 Алексєєв І.С., Сторожук Д.А., Кривошея Г.Г. Корупційних ризиків не виявлено. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про застосування амністії в Україні" (щодо повної реабілітації політичних в’язнів)» №1781 від 16 січня 2015 р. Мосійчук І.В., Лінько Д.В., Лозовой А.С. Виявлено корупційні ризики. Законопроект відхилити. Завантажити висновок
«Про Військову поліцію» №1805 від 21 січня 2015 р. Народні депутати України М. Паламарчук, В. Король Виявлено корупційні ризики. Необхідно внести зміни до проекту. Завантажити висновок
"Про внесення змін до деяких законів України у сфері поводження з побутовими відходами" №1742-1 від 17.01.2015 Кодола О.М., Скуратовський С.І., Шинькович А.В. та ін. Виявлено корупційні ризики. Необхідно внести зміни до проекту. Завантажити висновок
«Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України)» №1744 від 14 січня 2015 р. Народні депутати С. Лабазюк, В. Литвин, Г. Логвинський та ін. Виявлено корупційні ризики. Необхідно внести зміни до проекту. Завантажитивисновок
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України» №1660 від 27 грудня 2014 р. Луценко Ю.В. Виявлено корупційні ризики. Законопроект потрібно відхилити. Завантажити висновок  
«Про Національну поліцію» №1692 від 12 січня 2015 р. Народний депутат Ю. Луценко Виявлено корупційні ризики. Повернути законопроект суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Завнтажити висновок  
«Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» №1565 від 22 грудня 2014 р. Кабінет Міністрів України Корупційних ризиків не виявлено Завантажити висновок
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція) №1580 від 22.12.2014 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Врахувати під час підготовки законопроекту до другого читання. Завантажити висновок
Про житлово-комунальні послуги №1581 22 грудня 2014 р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Повернути законопроект суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Завантажити висновок
Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо удосконалення системи державних закупівель та електронних закупівель) №1551 від 22.12.2014 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Повернути законопроект суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Завантажити висновок
Про цивільну зброю і боєприпаси № 1135-1 від 10 грудня 2014 р. Народні депутати України А.Ю. Іллєнко, В.В. Амельченко та інші Виявлено корупційні ризики. Законопроект рекомендується відхилити. Завантажити висновок
Про забезпечення права на справедливий суд №1656 від 26.12.2014 р. Президент України Виявлено корупційні ризики. До законопроекту потрібно внести зміни. Завантажити висновок
Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) №1578 від 22.12.2014 Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Врахувати під час підготовки законопроекту до другого читання. Завантажити висновок
Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів №1497 17 грудня 2014 р. Народні депутати України Сироїд О.І. та інші Виявлено корупційні ризики. До закону потрібно внести зміни. Завантажити висновок
Про садівництво громадян 1467 від 15 грудня 2014 р. Кириленко І.Г.,Івченко В.Є. Виявлено корупційні ризики. До закону потрібно внести зміни. Завантажити висновок
Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності) №1408 від 11 грудня 2014 р. Народні депутати Крулько І.І. та інші Корупційних ризиків не виявлено. Завантажити висновок
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення їх окремих положень з питань запобігання і протидії корупції та легалізації (відмиванню) доходів №1406 від 11 грудня 2014 р. Чумак В.В.,Соболєв Є.В., Парубій А.В., Добродомов Д.Є., Савчук Ю.П., Попов І.В., Осуховський О.І., Дерев’янко Ю.Б., Лещенко С.А., Крулько І.І. Виявлено корупційні ризики. До закону потрібно внести зміни Завантажити висновок
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проведення досудового розслідування у формі дізнання №1221 від 3 грудня 2014 р. Народні депутати України А.Ю. Геращенко, І.О. Єфремова, І.О. Котвіцький, Д.В. Дзензерський, А.А. Тетерук, М.Л. Княжицький Виявлено корупційні ризики. Законопроект рекомендується відхилити Завантажити висновок
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення порядку здійснення досудового розслідування) №1220 від 3 грудня 2014 р. Народні депутати України Геращенко А.Ю. та інші Виявлено корупційні ризики Рекомендовано вилучити із законопроекту корупціонебезпечні положення Завантажити висновок
Про систему досудового слідства України та статус слідчих №1187 від 2 грудня 2014 р. Геращенко А.Ю., Єфремова І.О., Котвіцький І.О. та інші. Виявлено корупційні ризики. Врахувати під час підготовки законопроекту до другого читання Завантажити висновок
Про внесення змін до чинного законодавства України щодо прав громадян в боротьбі з корупцією та зловживанням владою №1165 від 2 грудня 2014 р. Тимошенко Ю.В., Соболєв С.В., Кириленко І.Г., Крулько І.І. Виявлено корупційні ризики. Відхилити Завантажити висновок
Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України № 1098 28.11.2014 р. А. Кожем’якін, Ю. Тимошенко Виявлено корупційні ризики. Врахувати під час підготовки законопроекту до другого читання Завантажити висновок 
Про порядок імпічменту Президента України № 1097 від 28.11.2014 р. А. Кожем’якін, Ю. Тимошенко Виявлено корупційні ризики. Врахувати під час підготовки законопроекту до другого читання Завантажити висновок
Про заборону фінансових пірамід в Україні № 0959 від 27 листопада 2014 р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Врахувати під час підготовки законопроекту до другого читання Завантажити висновок
Про Фонд гарантування страхових виплат за договорами страхування життя" № 0958 від 27 листопада 2014 р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. До закону потрібно внести зміни Завантажити висновок
Про електронну комерцію № 0957 від 27 листопада 2014 р. Бєлькова О.В., Агафонова Н.В., Риженков О.М. та інші Корупційних ризиків не виявлено. Є застереження до проекту Завантажити висновок
Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оновлення державного апарату та спрощення надання адміністративних послуг № 0946 від 27 листопада 2014 р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Законопроект може бути прийнятий за основу з наступним доопрацюванням до другого читання. Завантажити висновок
Про особливий період у паливно-енергетичному комплексі" № 0930 від 27 листопада 2014 р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Законопроект повернути на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи Завантажити висновок
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування органів внутрішніх справ" № 5196 від 11 листопада 2014 р. Кабінет Міністрів України Виявлено корупційні ризики. Завантажити висновок

 *Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року (стаття 15) передбачив серед заходів запобігання корупції антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів – державну і громадську.

Державна антикорупційна експертиза законопроектів, внесених на розгляд Верховної Ради народними депутатами, здійснюється Комітетом Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Державна антикорупційна експертиза проектів інших нормативно-правових актів здійснюється Міністерством юстиції.

Багато законопроектів з різних причин не потрапляють на державну антикорупційну експертизу. У певних випадках експертиза здійснюється самим же розробником законопроекту – Міністерством юстиції або Комітетом Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, що дає підстави поставити під сумнів її об’єктивність. Зазначеними та деякими іншими факторами і пояснюється важливість громадської експертизи.

Громадська антикорупційна експертиза необхідна, насамперед, для незалежної експертної оцінки проектів нормативно-правових актів на предмет наявності в них корупційних ризиків. Це інструмент громадянського суспільства для недопущення появи нових корупційних схем. Також це інструмент покращення якості законодавства. Не завжди корупційні ризики з’являються у законопроектах внаслідок свідомого умислу його авторів. Інколи вони пояснюються неналежною відповідальністю при розробці та ухваленні законопроекту, коли прогалини, колізії чи інші його вади на практиці створюють сприятливі умови для корупції.

Для того, щоб виявити корупційні ризики та розповісти про них суспільству, Центр політико-правових реформ та Український інститут публічної політики здійснюють громадську антикорупційну експертизу законопроектів, внесених на розгляд Верховної Ради.

Керівником процесу зазначеної громадської експертизи законопроектів є Микола Хавронюк, експерт Центру політико-правових реформ та член Громадської експертної ради згаданого парламентського Комітету.

Експертиза законопроектів здійснюється експертами за Методологією, викладеною у цьому Посібнику та цій Презентації .

Підготовлені висновки розглядаються Громадською експертною радою парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, оформляються окремим її рішенням та розміщаються на веб-сторінці комітету (http://crimecor.rada.gov.ua/komzloch/control/uk/index) в розділі «Антикорупційна експертиза».

Відповідно до пункту 19 Положення про громадську експертну раду при Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією (затверджене рішенням Комітету від 6 березня 2013 року, протокол № 3), рішення ради (секції ради), пов’язані з експертизою законопроекту, включаються в пакет документів щодо законопроекту при його розгляді на засіданні Комітету і розглядаються при підготовці проекту рішення Комітету по відповідному законопроекту.

Антикорупційна експертиза здійснюється щодо:

  • проектів законів, внесених до парламенту, які готуються до розгляду Верховною Радою України у першому читанні;
  • проектів законів, що готуються до розгляду Верховною Радою України у другому читанні;
  • проектів законів, про проведення експертизи яких звертаються автори проекту.

Забезпечити антикорупційну експертизу всього масиву законопроектів силами двох організацій неможливо, тому діяльність спрямовується на найбільш значимі в державному масштабі правові документи та їх проекти.

КРИТЕРІЇ обрання законопроектів для проведення антикорупційної експертизи