preloader

Що вас цікавить?

Зміни у системі надання адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування (21 – 31 березня)

07.04.2023
Адміністративні послуги

Пропонуємо вашій увазі добірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування (за період 21 — 31 березня 2023)


21 – 31 березня 2023



Набирає чинності Закон України «Про медіа»

Міністерство культури та інформаційної політики України, опубліковано 31 березня 2023 року о 17:20

31 березня 2023 року, набирає чинності Закон України «Про медіа», який наближає національне законодавство до Директиви 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.

Закон є однією із головних вимог Європейської комісії для набуття Україною кандидатства в члени ЄС. 30 серпня Верховна Рада ухвалила документ у першому читанні, а 13 грудня Закон був підтриманий у цілому.

З набранням чинності новим Законом втрачають чинність низка діючих законів України, постанов Верховної Ради та інших нормативно-правових актів, зокрема:

  1. Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»;
  2. Закон України «Про телебачення і радіомовлення»;
  3. Закон України «Про інформаційні агентства»;
  4. Закон України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення»;
  5. Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»;
  6. Закон України «Про захист суспільної моралі»;
  • Постанову Верховної Ради України «Про введення в дію Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»;
  • Постанову Верховної Ради України «Про порядок введення в дію Закону України «Про телебачення і радіомовлення»;
  • Постанову Верховної Ради України «Про введення в дію Закону України «Про інформаційні агентства».

Імплементація Закону відбуватиметься поступово у кілька етапів до 2031 року. Щодо певних положень визначені окремі строки.

Новий Закон «Про медіа» суттєво посилює роль Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та надає регулятору широкі можливості для обмеження доступу до каналів та сервісів провайдерів рф, а також контенту лінійних каналів на платформах спільного доступу до відео.

«Сьогодні, нарешті, набирає чинності Закон України «Про медіа», до якого Україна прямувала понад 10 років. Перш за все, закон забезпечує прозорість медійного простору та сприяє реалізації права на свободу вираження поглядів, отримання різнобічної, достовірної та оперативної інформації та її вільного поширення. Що не менш важливо, державної мови на національному телебаченні стане більше. Мінімальна частка зросте з 75% до 90%, що значно посилює позиції української мови в медіасфері», – розповів Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Детальне роз’яснення Нацради з питань телебачення і радіомовлення з найважливіших питань щодо впровадження Закону «Про медіа» – за посиланням.



Як українцям продовжити строк дії закордонного паспорта за межами України

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 31 березня 2023 року о 14:30

Українці, які перебувають за межами країни, можуть безкоштовно й оперативно продовжити строк дії свого закордонного паспорта. Для цього достатньо звернутися до дипломатичної установи та подати відповідну заяву.

Впроваджена новація насамперед орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку з агресією росії та/або терміново повертаються в Україну.

З умовами продовження строку дії паспорта можна ознайомитися за посиланням.



Інструменти держрегулювання у сферах освіти, культури та спорту будуть скасовані чи осучаснені

Міністерство економіки України, опубліковано 30 березня 2023 року о 19:43

Міжвідомча робоча група з дерегуляції розглянула та рекомендувала скасувати або осучаснити низку інструментів держрегулювання у сферах компетенцій міністерств освіти і науки, культури та інформаційної політики, молоді та спорту, а також Держкіно. Відповідне рішення робоча група ухвалила на засіданні 30 березня 2023 року.

Так, МРГ рекомендувала скасувати:

– 14% інструментів – в сфері компетенції Міністерства культури та інформаційної політики. Значна частина інструментів Міністерства культури та інформаційної політики стосується захисту культурної та історичної спадщини українського народу, а тому не підлягають скасуванню.

– 38% – в сфері компетенції Міністерства освіти і науки.

– 40% – в сфері компетенції Державного агентства України з питань кіно.

За результатами аналізу чинних інструментів рекомендовано скасувати, зокрема:

– Державне визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих закладами вищої духовної освіти; Ліцензія на провадження освітньої діяльності у сфері позашкільної освіти; Дозвіл на утворення територіально відокремленого структурного підрозділу іноземного закладу вищої освіти (МОН);

– Дозвіл на застосування металошукачів чи будь-якого іншого пошукового обладнання або відповідної технології на об’єктах культурної спадщини; Висновок щодо можливого впливу будівництва та провадження господарської діяльності на стан народних художніх промислів (МКІП) та ін.

Інструменти, запропоновані до скасування є застарілими, неактуальними, обтяжують ведення діяльності тощо. Водночас, всі інструменти, що залишаться, підлягатимуть оптимізації – вони будуть оцифровані, спрощені тощо.

Як було зазначено під час засідання МРГ, чинні інструменти держрегулювання, якими опікується Мінмолодьспорту стосуються розвитку спорту та фізичного виховання громадян. Тому вони залишаться, але будуть осучаснені.

Раніше МРГ проаналізувала та рекомендувала скасувати чи оптимізувати інструменти зі сфери компетенції міністерств економіки, охорони здоров’я, захисту довкілля та природних ресурсів. Також проаналізовані інструменти у сферах авіації, автомобільних доріг, безпеки на транспорті, залізниці, зв’язку, судноплавства, туризму.



Держава починає велику реформу медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 березня 2023 року о 18:50

Адаптація військовослужбовців до цивільного життя — одне з основних рамкових завдань, які стоять перед Урядом у сфері ветеранської політики. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Відповідна стратегія вже напрацьована. Головна ідея — перехід від військової служби до цивільного життя має бути максимально комфортним для наших захисників», — відзначив очільник Уряду.

Також, за словами Прем’єр-міністра, держава починає велику реформу медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій. Пілотні проєкти вже запущено, і цьогоріч оновлені підходи повинні запрацювати по всій країні.

«Не має бути черг, незрозумілих довідок та бігання між кабінетами. Робимо проходження цих комісій максимально комфортним для військовослужбовців. Довідки мають ходити за ветераном, а не навпаки. Всі терміни з розслідування обставин поранення будуть скорочені. Кількість штатних і гарнізонних ВЛК буде суттєво збільшено. Максимально цифровізуємо всі погодження», — підкреслив Денис Шмигаль.

Серед інших пріоритетних завдань, як зауважив Глава Уряду, — житло, діджитал-послуги для ветеранів та створення Сервісних офісів у справах ветеранів. Зокрема, Денис Шмигаль виокремив пільгове іпотечне кредитування для захисників та захисниць України, розвиток цифрового проєкту єВетеран та послуги для ветеранів у ЦНАПах.

«Основні завдання сервісних офісів — це координація роботи, взаємодія з місцевою владою для підтримки ветеранів, узагальнення потреб, реалізація державної політики у сферах соціального та правового захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей. Такі офіси будуть створені по всій країні», — відзначив Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду додав, що до роботи офісів будуть долучатися громади та міжнародні партнери для ефективної організації роботи та належного фінансування.



Уряд спростив умови подачі документів для отримання статусу зареєстрованого безробітного

Міністерство економіки України, опубліковано 30 березня 2023 року о 18:40

На засіданні Кабінету Міністрів України затверджено новий Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Ним, зокрема, уточнено порядок отримання статусу зареєстрованого безробітного онлайн. Відповідне рішення було ухвалено 30 березня 2023 року.

«Надання статусу безробітного буде і далі проходити у тому числі в електронній формі. Це полегшить процес подачі документів внутрішньо переміщеним особам, особам, які перебувають на тимчасово окупованій території, або на території, на якій ведуться бойові дії. Також спрощується процес реєстрації для людей, які втратили документи, або у яких досі не були розірвані трудові відносини з роботодавцем, який знаходиться на території, де ведуться активні бойові дії», – пояснила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Також новий Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, передбачає такі зміни:

  • затверджено умови надання статусу зареєстрованого безробітного членам добровольчих формувань територіальної громади та перебування їх на обліку під час воєнного стану;
  • робоче спілкування безробітного з кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником) щодо пошуку роботи прирівнюється до особистого відвідування центру зайнятості;
  • затверджені нові критерії підходящої роботи, у тому числі під час воєнного стану;
  • були доповнені підстави припинення реєстрації безробітних щодо перебування за кордоном.

Нагадаємо, що раніше, Уряд затвердив

новий Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, який має стимулювати надання безробітним не тільки нових навичок, а й нового місця проживання.



Як оформити довідку про інвалідність, якщо ви виїхали за кордон

Міністерство охорони здоров’я України, опубліковано 30 березня 2023 року о 17:45

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які вимушено перебувають за кордоном, МСЕК здійснюють екстериторіально і заочно.

Якщо ви перебуваєте за кордоном, надішліть необхідні медичні документи своєму сімейному або лікуючому лікарю на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК». Звертаємо увагу, що всі надіслані документи мають бути складені  українською мовою.

Далі ваш пакет документів розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням вас скерують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для проведення експертизи і встановлення інвалідності.

Якщо ж раптом ви не можете прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я. Експертиза здійснюється за направленням ЛКК незалежно від вашого місця реєстрації, проживання чи перебування.

Як продовжити дію довідки про інвалідність, якщо ви виїхали за кордон?

Що робити, якщо ви перебуваєте за кордоном під час дії воєнного стану, і у вас завершився термін дії довідки про інвалідність?

У разі, якщо такий термін завершився, його автоматично вважають продовженим на весь час дії воєнного стану на території України і впродовж 6 місяців після його припинення/скасування.

Так само подовжується термін дії відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

Якщо вашій дитині, яка має інвалідність і перебуває за кордоном, виповнилося 18 років, вона має пройти медико-соціальну експертизу на МСЕК, адже критерії інвалідності дітей різняться від критеріїв інвалідності дорослих.

У такому разі дитина має пройти обстеження за кордоном, потім потрібно перекласти усі медичні документи українською мовою і направити їх сімейному чи лікуючому лікарю в Україну. Лікар оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.



Уряд підтримав законопроект щодо обмежень під час обрання на посаду керівника закладу вищої освіти

Міністерство освіти і науки України, опубліковано 30 березня 2023 року о 17:41

30 березня 2023 року на черговому засіданні Кабінету Міністрів України підтримано зміни до статті 42 Закону України «Про вищу освіту» щодо обмежень під час обрання на посаду (призначення виконувача обов’язків) керівника закладу вищої освіти».

Законопроєкт передбачає приведення положень статті 42 Закону України «Про вищу освіту» у відповідність до Закону України «Про запобігання корупції» та Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині застосування адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень. Зокрема, щодо неможливості обрання на посаду (призначення виконувачем обов’язків) керівника закладу вищої освіти особи, що піддавалася адміністративному стягненню за правопорушення, пов’язане з корупцією, – протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.



Уряд скоротив термін спеціальної підготовки і стажування для водіїв спецавтомобілів цивільного захисту до одного місяця

Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 29 березня 2023 року о 10:16

Уряд скоротив термін спеціальної підготовки і стажування для водіїв спецавтомобілів цивільного захисту до одного місяця. Таке рішення було прийняте 28 березня на засіданні Кабінету Міністрів України. Зокрема, відповідні зміни внесені до постанов Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340 та від 3 березня 2022 р. № 184. Проєкт постанови Уряду розроблено Міністерством внутрішніх справ України.

Зазначеними змінами передбачено скоротити проходження спеціальної підготовки і стажування водіїв автомобілів цивільного захисту з шестимісячного до одномісячного терміну, аби допустити їх до керування транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами або призначеними для перевезення небезпечних вантажів.

 



Скасовано ще один неефективний регуляторний інструмент у сфері працевлаштування за кордоном

Міністерство економіки України, опубліковано 28 березня 2023 року о 10:16

Міністерство економіки України вітає прийняття Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном». Про це повідомила очільник Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з дерегуляції Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Відповідний Закон прибирає ліцензування діяльності компаній-посередників y міжнародному працевлаштуванні і замінює її на «повідомний принцип». Розробка відповідного нормативного акту було однією з рекомендацій Міжвідомчої робочої групи з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції).

«Уряд продовжує скасовувати застарілі та зайві регуляторні інструменти. Наприклад, норма про ліцензування компаній-посередників була створена для захисту українців, але насправді вона давно вже не працювала належним чином. Так, у 2017 році в Польщу через такі компаній виїхали працювати 12 400 українців, хоча запрошень на працевлаштування у цій країні було надано аж для 1,7 млн наших громадян. Тому ми її і рекомендували прибрати.

Відтепер компанії-посередники самі повідомлятимуть державу, що займаються такою діяльністю, водночас за державними органами контролю і нагляду залишиться право на перевірку таких компаній», – пояснила Юлія Свириденко.

Окрім цього, новий Закон створює додаткові механізми захисту українських пошукачів роботи:

  • компаніям-посередникам забороняється брати гроші за послуги з посередництва у пошуку роботи за кордоном з пошукачів роботи – натомість такі послуги має сплачувати компанія, що шукає працівників;
  •  на компанії-порушники буде накладатися штраф за стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних, винагород, інших видів оплати послуг з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном від трьох тисяч п’ятисот до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 59,5 тис. грн до 68 тис. грн).

Як сподіваються в Уряді, ринок міжнародного працевлаштування буде поступово легалізуватися, що допоможе створити нормальне конкурентне середовище та забезпечити прозору роботу бізнесу. А це, у свою чергу, збільшить надходження до державного бюджету у вигляді податків та убезпечить українців від сплати грошей шахраям чи недоброчесним бізнесменам.




Продовжуються соцвиплати херсонцям, які були в окупації. Як їх отримати?

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 25 березня 2023 року о 17:04

Всі види грошових допомог, пільг і житлових субсидій мешканцям територіальної громади надаються у повному обсязі. Тож якщо раніше соцвиплати вам доставляла Укрпошта, а в період окупації вони припинилися, варто зробити наступне.

  1. Зверніться до найближчого відділення Ощадбанку й відкрийте картковий рахунок для соціальних виплат. При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Важливо. Якщо людина не має можливості самостійно звернутися до фінустанови, це може зробити довірена особа за нотаріально завіреним дорученням.

  1. Візьміть у банку довідку з реквізитами для зарахування коштів.
  2. Її разом з копіями паспорта й ІПН принесіть до управління соціального захисту населення (УСЗН) за місцем свого проживання. Там напишіть заяву з проханням виплатити недоотримані кошти. А також зазначте, що в подальшому хочете їх отримувати на рахунок Ощадбанку.
  3. Після підтвердження заборгованості на обласному та центральному рівнях гроші надійдуть на вашу картку. І надалі автоматично надходитимуть щомісяця.

Отримати консультації з питань соціального захисту населення можна в УСЗН по районах:

– Дніпровський: вул. Перекопська, 166, каб. 103, (099) 253-54-91;

– Суворовський: вул. Маяковського, 8, каб. 15, (066) 447-92-36;

– Корабельний: вул. Суворова, 29, каб. 103, (050) 875-11-41.

Прийом громадян здійснюється у робочі дні з 08:30 до 16:00.



Безробітні зможуть отримати послуги з профілювання та професійної орієнтації

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 березня 2023 року о 18:15

Кабінет Міністрів на засіданні 24 березня затвердив порядок підготовки та перепідготовки безробітних. Як зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, тепер такі люди отримають послуги з профілювання та професійної орієнтації.

«Кар’єрний радник допоможе обрати фах, до якого людина схильна. Безробітні самі вирішать, де їм навчатися. До навчального процесу долучаємо роботодавців. Це заощадить час на адаптацію працівника до нового робочого місця. Навчання буде оплачуватися державою за спеціальним сертифікатом», — відзначив Глава Уряду.

За словами Прем’єр-міністра, це допоможе тисячам людей здобути нові навички й отримати нову роботу.



Уряд удосконалив порядки виплати грошової компенсації для придбання житла ветеранами та членами їхніх сімей

Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 24 березня 2023 року о 17:52

За ініціативи Міністерства у справах ветеранів України Уряд надав право на отримання грошової компенсації для придбання житла ветеранами війни з інвалідністю I – II групи, яка настала внаслідок військової агресії рф проти України, та родинами загиблих (померлих) Захисників та Захисниць.

Крім того, створено механізм реалізації права на отримання грошової компенсації тими одержувачами, яким така компенсація була призначена у 2018-2022 рр. і до цього часу не виплачена, та які після повномасштабного вторгнення рф вимушено перемістилися з території, де ведуться бойові дії, чи тимчасово окупована рф, за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО.

Відповідні зміни до постанов КМУ №280, №719 та №214 прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України у п’ятницю, 24 березня.

Оновленими нормативно-правовими актами передбачено, що у 2023 році Мінветеранів буде здійснено розподіл субвенції з державного бюджету на виплату грошової компенсації за трьома бюджетними програмами в обсязі 5,5 млрд грн двічі – в квітні та червні (для осіб, які перемістились після 24.02.2022 р.).

У постановах враховані також пропозиції громадськості, а саме робочої групи з питань опрацювання проблематики внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО/ООС при Мінветеранів щодо збереження коефіцієнту збільшення опосередкованої вартості 1,75 для міст Київ, Дніпро, Львів, Одеса та Харків при розрахунку розміру грошової компенсації, яку було призначено до внесених змін від 29.07.2022 р.

«Реалізація ухвалених змін матиме позитивний результат як для ветеранів та їхніх родин, так і для держави, оскільки забезпечення житлом є способом адаптації українських Захисників і Захисниць у цивільному житті. Очікуємо, що у 2023 році житлом за рахунок коштів державного бюджету буде забезпечено більше ніж 2 000 ветеранів та родин загиблих (померлих) Воїнів», – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.



Оприлюднено щорічний Звіт про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Служба Віце-прем’єр-міністра України, опубліковано 24 березня 2023 року о 13:00

24 березня оприлюднено щорічний Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 2022 рік.

Наразі Україна вже виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою, яка є важливим елементом інтеграції України до внутрішнього ринку Євросоюзу. Загальний прогрес виконання Угоди за 2022 рік збільшився на 9%.

Найбільший прогрес досягнутий у таких сферах: інтелектуальна власність – 94%, управління державними фінансами – 90%, статистика та обмін інформацією – 96%, юстиція, свобода, безпека, права людини – 91%, гуманітарна політика – 91%.

«Попри повномасштабну війну, ми продовжили активний процес адаптації українського законодавства до права ЄС. Представлений звіт є результатом великої командної роботи міністерств, Парламенту та інших органів влади, плануємо і надалі зберігати високу динаміку євроінтеграційних процесів, – зазначила Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. – Завершуємо виконання рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом із кандидатством, запустили процедуру селф-скринінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС, ці всі паралельні процеси покликані пришвидшити наступний етап – перемовини про членство в ЄС».

За 2014-2022 роки головні виконавці зобовʼязань згідно з Угодою демонструють такі показники: Кабінет Міністрів України виконав 70% заходів, а також 1% в процесі виконання, Верховна Рада України – 61% заходів виконано, інші органи державної влади виконали 59% заходів.

Ознайомитись з повною версією Звіту про виконання Угоди про асоціацію за 2022 рік українською мовою можна за посиланням.







Безбарʼєрність є обовʼязковою для відбудови

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, опубліковано 23 березня 2023 року о 17:43

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков провів зустріч з Радником – уповноваженою Президента України з питань безбарʼєрності Тетяною Ломакіною та мером Вільнюсу (2015-2023) Ремігіюсом Шимашюсом.

Ремігіюс Шимашюс презентував команді Мінінфраструктури концепцію реновації міста, яка була успішно втілена у Вільнюсі. Зокрема, вона передбачає якісно новий підхід до реконструкції закладів освіти, облаштування міського простору з урахуванням усіх норм безбарʼєрності і інклюзії.

«Створення безбарʼєрного середовища – один із головних принципів масштабної відбудови. Вже зараз наша команда працює над створенням нових будівельних норм та впроваджує контроль за їхнім виконанням.

Приклад Вільнюса свідчить про те, як на місці застарілих радянських будівель можуть зʼявитися сучасні європейські обʼєкти інфраструктури, комфортні та доступні для всіх. Українські міста мають стати такими ж».

«Ми сьогодні побачили приклади трансформації об’єктів старого типу містобудування у дружні міські простори. Завдяки розумному проектуванню, людиноцентричності, врахуванню сучасних підходів в освітленні і озелененні саме ці простори сприяють покращенню взаємодії людей, розвитку соціального капіталу і суспільній згуртованості, всього того, що так важливо для відчуття безбарʼєрності. Ці цінності ми маємо привнести у відбудову України», – зазначила Тетяна Ломакіна, радниця – уповноважена Президента України з питань безбарʼєрності.



Близько 700 тис. грн надійшло до бюджету за надані Одеськими землевпорядниками адміністративні послуги

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, опубліковано 23 березня 2023 року о 15:05

У січні–лютому 2023 року землевпорядники Одеської області спрямували до загального фонду державного бюджету 694,86 тис. грн за надані громадянам адміністративні послуги.

Найбільші надходження коштів у розмірі 682,68 тис. грн отримали за надання 5 087 витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Ще 9,4 тис. грн надійшло за виправлення технічних помилок у відомостях Державного земельного кадастру. За надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі викопіювань з картографічної основи державного земельного кадастру (плану) бюджет поповнено на 1,8 тис. гривень.

Загалом за цей період Головне управління Держгеокадастру в Одеській області надало населенню 90 444 адмінпослуги, з яких 84 977 надано на безоплатній основі. Зокрема, було надано 2 383 витяги з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки, видано 78 236 витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі, проведено 3 516 державних реєстрацій земельних ділянок.



Шеринг авто: незабаром в Дії можна буде скасувати належного користувача

Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 23 березня 2023 року о 10:14

Команда Мінцифри працює над розширенням функціоналу шерингу авто в Дії і незабаром у застосунку можна буде скасувати належного користувача. Долучайтеся до бета-тесту послуги за посиланням.

Шеринг авто — послуга, яку команда Мінцифри презентувала під час Diia Summit в лютому. З початку повномасштабного вторгнення сервіс був недоступний через відключення реєстрів. Влітку відновили послугу, адже вона одразу сподобалась користувачам швидкістю та зручністю. Уже понад 103 тисячі разів українці пошерили техпаспорт у застосунку Дія.

Це особливо актуальний сервіс під час війни. Наприклад, коли люди виїжджали із зони бойових дій, брали авто знайомих і могли скористатися шерингом у кілька кліків.

Незабаром у Дії можна буде не лише поділитися техпаспортом з іншою людиною, а й скасувати шеринг. До того ж зробити це зможе власник авто або ініціювати скасування сам належний користувач.

Раніше для цього необхідно було йти до Сервісного центру МВС і подавати заяву про скасування належного користувача. Або чекати, поки вийде термін дії шерингу авто, на який він був призначений.

Невдовзі запустять бета-тест послуги в Дії. Долучитися до тестування можуть українці, які:

  • мають Дія.Підпис;
  • є власниками автомобіля і користуються послугою шерингу авто;
  • АБО є належним користувачем, який ініціює послугу.

Зверніть увагу, що взяти участь в бета-тесті мають дві людини, — власник авто та водій, якого призначили належним користувачем.

Реєструйтеся за посиланням.

Послугу реалізує Мінцифри спільно з МВС, Головним сервісним центром МВС та за підтримки ДП «Інфотех».



Мінветеранів розпочало навчання адміністраторів ЦНАП для надання адмінпослуг ветеранам та членам їхніх сімей

Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 22 березня 2023 року о 17:53

У середу, 22 березня, у Києві розпочалися навчальні семінари для адміністраторів центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) щодо надання належного і якісного сервісу ветеранам війни та членам їхніх сімей.

Це спільний проєкт Міністерства у справах ветеранів України та Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг. Протягом березня-квітня навчання пройдуть 300 адміністраторів ЦНАПів міста Києва і Київської області, а в подальшому – усіх областей країни.

Слухачі семінарів ознайомляться з переліком ветеранських послуг, практичними кейсами щодо особливостей взаємодії з ветеранами та ветеранками у ЦНАПах, отримають відповіді на найпоширеніші питання від фахівців профільних підрозділів Мінветеранів та психологів. Після підготовки персоналу також буде проведено окреме навчання для керівників центрів щодо алгоритму створення «єдиного вікна» з надання ветеранських послуг.

Одним із вже діючих цифрових інструментів є створений фахівцями Міністерства на базі Єдиного державного реєстру ветеранів війни портал «Е-Ветеран» – для інформування та надання кваліфікованих послуг українським ветеранам, членам їхніх сімей і родин загиблих Воїнів.

«На сайті eveteran.gov.ua можна отримати вичерпну інформацію щодо питань соціального захисту, про надання статусів, а ідентифікувавшись за допомогою електронно цифрового підпису – скористатися цифровими ветеранськими послугами», – розповіла Тетяна Калита.

Заступник Міністра також зазначила, що Мінветеранів ініціювало внесення змін до постанови Уряду №523, які передбачають розширення ветеранських послуг. Документ наразі на погодженні із дотичними відомствами та невдовзі буде розглянутий на засіданні Уряду.



Соціальні послуги для окремих категорій ВПО: Уряд підтримав експериментальний проект

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 22 березня 2023 року о 11:48

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про реалізацію експериментального проєкту щодо надання окремих соціальних послуг найбільш вразливим категоріям громадян. Йдеться про осіб, які через бойові дії або тимчасову окупацію опинилися в складних життєвих обставинах.

Соціальні послуги будуть надаватися у закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики. Зокрема, серед таких закладів – окремі санаторії у Трускавці та Миргороді.

У межах реалізації експериментального проєкту передбачено 4 соціальні послуги:

– надання притулку,

– підтриманого проживання,

– стаціонарний догляд,

– соціальна адаптація.

Ці послуги безоплатно надаватимуться людям похилого віку й особам з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб. Таким чином, найбільш незахищеним громадянам буде гарантовано не тільки прихисток, а й соціальну підтримку з урахуванням індивідуальних потреб.



Продовжуємо реформувати галузь державного регулювання

Міністерство економіки України, опубліковано 21 березня 2023 року о 18:51

Триває зачистка нормативно-правового поля від застарілих та зайвих інструментів держрегулювання. Так, на засіданні Уряду 21 березня схвалено проєкт Указу Президента про втрату чинності деяких указів, якими раніше були запроваджені інструменти держрегулювання.

Рішення наберуть чинності після підпису запропонованого Урядом проєкту Головою держави. Попередньо інструменти, які пропонується скасувати, були проаналізовані та рекомендовані до скасування Міжвідомчою робочою групою з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності.

«Продовжуємо чистити «Авгієві стійла» держрегулювання. Деякі інструменти, якими досі вимушені керуватися і органи влади, і бізнес виявилися походженням ледве не з часів СРСР. Досі є чинними «тимчасові положення», ухвалені на початку 90-х, коли ані ринкової економіки, ані відповідної нормативно-правової бази ще не існувало. Очевидно, що такі інструменти давно втратили актуальність, не виконують функції, закладені під час запровадження, а лише забирають час у бізнесу, ускладнюють роботу та гальмують економічні процеси. Тому ми їх скасуємо», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки, співголова МРГ з дерегуляції Юлія Свириденко.

Так, ухваленим Урядом проєктом Указу Голови держави пропонується визнати таким, що втрачає чинність Указ Президента України № 479/92 «Про Тимчасове положення про правову охорону об’єктів промислової власності та раціоналізаторських пропозицій в Україні». Сам Указ було ухвалено в 1992 році на основі положень ще радянської Конституції України 1978 року. Вже в 1994 році іншим Указом Президента в зв’язку з ухваленням Законів України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», «Про охорону прав на промислові зразки», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» значна частина норм Тимчасового положення була скасована. Відтак рештою норм досі керуються, зокрема, держоргани при ухваленні рішень. Так, наприклад, відсилання на Тимчасове положення міститься в Положенні про патентно-ліцензійну, винахідницьку та раціоналізаторську роботу в системі Міністерства оборони України, затвердженому восени минулого року.

Також проєктом Указу пропонується визнати таким, що втрачає чинність Указ Президента України № 240/2012 «Деякі питання реекспорту товарів». Рішення було ухвалено свого часу відповідно до статті 197 Митного кодексу України від 2002 року. Відтак останній втратив чинність з набранням чинності новим Митним кодексом, ухваленим 2012 року.

У разі затвердження проєкту Указу Президентом будуть скасовані такі інструменти, як Свідоцтво на раціоналізаторські пропозиції та Дозвіл на реекспорт товарів, що походять із інших країн.