Інструменти держрегулювання у сферах освіти, культури та спорту будуть скасовані чи осучаснені
Міністерство економіки України, опубліковано 30 березня 2023 року о 19:43
Міжвідомча робоча група з дерегуляції розглянула та рекомендувала скасувати або осучаснити низку інструментів держрегулювання у сферах компетенцій міністерств освіти і науки, культури та інформаційної політики, молоді та спорту, а також Держкіно. Відповідне рішення робоча група ухвалила на засіданні 30 березня 2023 року.
Так, МРГ рекомендувала скасувати:
– 14% інструментів – в сфері компетенції Міністерства культури та інформаційної політики. Значна частина інструментів Міністерства культури та інформаційної політики стосується захисту культурної та історичної спадщини українського народу, а тому не підлягають скасуванню.
– 38% – в сфері компетенції Міністерства освіти і науки.
– 40% – в сфері компетенції Державного агентства України з питань кіно.
За результатами аналізу чинних інструментів рекомендовано скасувати, зокрема:
– Державне визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих закладами вищої духовної освіти; Ліцензія на провадження освітньої діяльності у сфері позашкільної освіти; Дозвіл на утворення територіально відокремленого структурного підрозділу іноземного закладу вищої освіти (МОН);
– Дозвіл на застосування металошукачів чи будь-якого іншого пошукового обладнання або відповідної технології на об’єктах культурної спадщини; Висновок щодо можливого впливу будівництва та провадження господарської діяльності на стан народних художніх промислів (МКІП) та ін.
Інструменти, запропоновані до скасування є застарілими, неактуальними, обтяжують ведення діяльності тощо. Водночас, всі інструменти, що залишаться, підлягатимуть оптимізації – вони будуть оцифровані, спрощені тощо.
Як було зазначено під час засідання МРГ, чинні інструменти держрегулювання, якими опікується Мінмолодьспорту стосуються розвитку спорту та фізичного виховання громадян. Тому вони залишаться, але будуть осучаснені.
Раніше МРГ проаналізувала та рекомендувала скасувати чи оптимізувати інструменти зі сфери компетенції міністерств економіки, охорони здоров’я, захисту довкілля та природних ресурсів. Також проаналізовані інструменти у сферах авіації, автомобільних доріг, безпеки на транспорті, залізниці, зв’язку, судноплавства, туризму.