preloader

Що вас цікавить?

Запрошуємо до публічних консультацій зі змін до Конституції

05.11.2021
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

Закликаємо долучитися до процесу створення нової Конституції України. Адже конституційна реформа – це спільна справа влади, експертного середовища та широкої громадськості.


Парламентська експертна робоча група з питань конституційного реформування та міжфракційне об’єднання “За конституційну реформу та ефективну владу” в партнерстві з Центром політико-правових реформ, Реанімаційним пакетом реформ та Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” від Інституту “Республіка” за підтримки Національного Демократичного Інституту та завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) оголошують проведення серії публічних консультацій щодо змін до Конституції України.

Мета публічних консультацій: створити простір для збору думок від представників депутатського корпусу, політичних партій, громадських та наукових кіл щодо конституційних проблем (зокрема, розподіл повноважень різних гілок влади:  виконавчої, судової та законодавчої) для створення Зеленої книги конституційної реформи (опису проблем конституційного регулювання). 

Надалі на основі результатів даних консультацій відбудеться наступна частина конституційного процесу – розробка Білої книги (запропоновані варіанти вирішення проблем, що зафіксовані в Зеленій книзі) та наступні серії консультацій, результати яких стануть основою майбутнього комплексного законопроекту.

З ким консультуються? 

 • народні депутати України;
 • державні службовці;
 • представники парламентських та позапарламентських партій;
 • представники наукової спільноти, насамперед, конституціоналісти;
 • представники громадських організацій;
 • представники органів місцевого самоврядування;
 • представники бізнесу;
 • активні громадяни (молодь, жіночі ініціативи, професійні спільноти, вразливі групи населення, екологічні ініціативи тощо)

Про що консультуються? Проведення публічних консультацій передбачає вивчення та оцінку позицій зацікавлених сторін щодо основних проблем у сфері  Конституції. 

Коли та з яких тем проходитимуть консультації? Усі консультації відбуватимуться на платформі ZOOM та охоплять усі регіони України протягом листопада – грудня 2021 року. 

Консультації відбуватимуться з 15:00 до 18:00 за таким графіком:

 • 9 листопада. Тема: “Проблеми конституційного регулювання Парламенту”;
 • 15 листопада. Тема: “Проблеми конституційного статусу Президента України”;
 • 29 листопада. Тема: “Проблеми конституційного регулювання виконавчої влади”;
 • 7 грудня. Тема: “Проблеми діяльності Конституційного Суду України”;
 • 13 грудня. Тема: “Зміна Конституції України: проблеми  практики”.

Реєстрація на Публічні консультації за посиланням:  https://forms.gle/Q7Fg8FvxPQECQveS7

             Інші деталі консультації можна побачити в консультаційному документі.

Реченець (дедлайн) реєстрації: за добу до дати консультації – 16:00 8, 14, 28 листопада та 7, 13 грудня. Після реєстрації організатори надішлють учасникам лист-запрошення з посиланням на подію в ZOOM. Організатори також залишають за собою право відмовити в участі, якщо зареєстрованих буде понад 120 осіб.

За додатковими питаннями звертайтесь до Інни Душки, організаторки подій Інституту “Республіка”, ВІ “Активна Громада”: 096-172-40-18