Новини, напрямки діяльності
Закон «Про забезпечення права на справедливий суд», який дав початок судовій реформі, набрав 28 березня чинності. Чи вдасться завдяки йому кардинально змінити ситуацію в українському правосудді? Відповідь на це запитання надали судді та експерти.
Ухвалення завідомо неправосудних рішень: чи карають суддів за цей злочин?
Коли прокуратура висунула звинувачення трьом суддям Печерського районного суду м. Києва в ухваленні завідомо неправосудних рішень, багато ЗМІ подавали це як перший досвід звинувачення суддів у вчиненні такого злочину
Поліцейська діяльність орієнтована на громаду, в Європі: теорія та практика
Запрошуємо вас ознайомитися із нашим новим посібником «Поліцейська діяльність орієнтована на громаду, в Європі: концепції, теорія та практика».
Безоплатна правова допомога: бої зацікавлених осіб
Відбуваються спроби зруйнувати систему безоплатної правової допомоги, у чому не останню роль відіграють представники адвокатського середовища.
Для проведення судової реформи потрібні зміни в Конституцію - експерти
Для проведення повноцінної судової реформи потрібні зміни до Конституції, процесуальних законів, виправлення помилок, які констатувала Венеційська комісія. Про це йшлося під час прес-брифінгу "Судова реформа: що очікувати відзавтра", який відбувся 27 березня в Українському кризовому медіа центрі.
Венеційська комісія дала оцінку Закону "Про забезпечення права на справедливий суд"
Завтра, 28 березня, набуває чинності Закон "Про забезпечення права на справедливий суд". За тиждень перед тим Венеційська комісія затвердила висновок щодо частини цього закону, яка стосується судоустрою, статусу суддів і Вищої ради юстиції. Переважно Венеційська комісія схвально оцінила закон, однак із важливими застереженнями
Роман Куйбіда: На жаль, політичні органи зберігають свої важелі впливу на формування суддівського корпусу
28 березня набирає чинності Закон «Про забезпечення права на справедливий суд», ініціатором якого стала команда Президента. Експерти Реанімаційного пакету реформ намагалися вплинути на розробку документа. Наскільки це вдалося і чи відповідає новий закон запитам громадян, розповів заступник голови Центру політико-правових реформ, експерт Реанімаційного пакету реформ Роман Куйбіда.
27 березня - прес-конференція «Судова реформа: що очікувати відзавтра?»
28 березня набирає чинності закон "Про забезпечення права на справедливий суд": які зміни відбудуться? Як оцінила закон Венеційська комісія? Якими будуть подальші кроки щодо судової реформи?
Черкаський суддя заявив про тиск голови суду
Суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив про тривалі та систематичні втручання керівництва цього суду в його роботу як судді. Це чи не перший випадок звернення судді до правоохоронних органів про факт тиску на нього з боку голови суду.
Формування Вищої ради юстиції за новими правилами
В Україні протягом року не відбулося очікуваного очищення судової системи від негідних мантії людей. Усі ті судді, які кидали за ґрати євромайданівців, забороняли мирні зібрання та відбирали водійські права у автомайданців, попри існування люстраційних законів,продовжують спокійно працювати. І все – через зупинку судовими рішеннями діяльності ключового органу в системі суддівських звільнень та призначень – Вищої ради юстиції. Наприкінці квітня відбудеться нова спроба розблокувати її роботу.
У Чернівцях обговорювали питання щодо поліпшення діяльності ЦНАП
11 березня в приміщенні Чернівецької ОДА відбувся семінар-тренінг «Вдосконалення діяльності центру надання адміністративних послуг». Захід організовано Центром політико-правових реформ (м.Київ), Центром досліджень місцевого самоврядування (м. Львів) та Чернівецькою обласною державною адміністрацією
Ека Згуладзе обрала єдино вірний шлях реформування МВС - експерт
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк, оцінюючи ефективність виконаної роботи МВС, зокрема реформи, ініційовані Екою Згуладзе за перші 100 днів роботи в українському уряді.
Люстрація суддів: приклад балканських країн та нещодавня спроба Словаччини
Люстраційні процеси у колишніх республіках Югославії — Боснії і Герцеговині та Сербії, що пережили затяжну громадянську війну, а також у Словаччині, що уже тривалий час є членом Євросоюзу. Що ж спонукало ці країни розпочати суддівську люстрацію, та якими виявилися її результати?
Роман Куйбіда про переваги і недоліки нового закону «Про забезпечення права на справедливий суд»
Минулого тижня президент підписав закон «Про забезпечення права на справедливий суд». Втім, цей документ є лише першим кроком в реформуванні судової системи України.
Конституційна реформа: що про це знають і думають громадяни
Як можна зрозуміти із заяв Президента та спікера Верховної Ради, незабаром розпочнеться конституційна реформа. Проводити її в сьогоднішніх умовах буде нелегко. Потрібна ретельно продумана стратегія реформи із врахуванням усіх ризиків. Для укладення стратегії необхідно з’ясувати думку суспільства. Саме тому на замовлення ЦППР було проведено соціологічне дослідження щодо Конституції та конституційної реформи →