Новини, напрямки діяльності
Висновок підготовлено за вимогою ЄС Інгрідою Данєлєнє, Дмитром Котляром і Клеменсом Мюллером.
Висновок стосовно конституційного подання щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 368-2 Кримінального кодексу України
Відповідь на запит судді-доповідача В.П. Колісника від 04.05.2018 р. №354-17/1374.
Порядок денний реформ для України від громадськості – яка позиція щодо нього в кандидатів у президенти України?
27 лютого 2019 року РПР організував дискусію навколо пріоритетів розвитку держави від громадськості з представниками кандидатів у Президенти України.
Україна закріплює євроатлантичну інтеграцію в Конституції як бачення свого розвитку
Експер ЦППР Юлія Кириченко про набуття чинності змінами до Конституції України 21 лютого 2019 року.
Неконституційність «незаконного збагачення» означатиме амністію для всіх посадовців
26 лютого з’явилася інформація про те, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення посадовців.
Як держава бореться з корупцією: мовою фактів, а не емоцій
26 лютого експерти презентували альтернативний звіт з оцінки ефективності впровадження державної антикорупційної політики за 2017-2018 рр.
Прес-анонс! 26 лютого, презентація Альтернативного звіту з оцінки ефективності впровадження державної антикорупційної політики
26 лютого з 10:00 до 14:00 за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 14, готель «Хрещатик», зал «Володимирський» відбудеться презентація альтернативного звіту з оцінки ефективності впровадження державної антикорупційної політики в 2017–2018 рр.
Е-декларування активістів: боротьба з корупцією чи порушення конституційних прав?
Чи візьме КСУ до уваги задекларовані європейські прагнення українців, направить антикорупційну політику держави у правильне русло, захистивши активістів від переслідувань, та звільнить від обтяжливого декларування?
Політичний аналіз подій за період з 11 по 18 лютого 2019 року
Сумнівні рішення з'їзду адвокатів можуть вплинути на легітимність усіх кадрових рішень в судовій владі.
Практичні навички та зарубіжний досвід: чого бракує методології викладання конституційного права в Україні?
18 лютого методику викладання конституційного права досліджували науковці, викладачі, експерти ЦППР та Мережі UPLAN на засіданні круглого столу «Методологія викладання конституційного права: обмін досвідом», що відбувся в НУ «Одеська юридична академія».
(Не)вийти за межі: кандидати в Президенти обіцяють більше, ніж їм може дозволити Конституція України
14 лютого експерти Центру політико-правових реформ та Незалежного центру аналізу політики обговорили ризики президентської виборчої кампанії та проаналізували програми кандидатів на відповідність конституційним повноваженням президента.
Політичний аналіз подій за період з 4 по 11 лютого 2019 року
Цього тижня у фокусі уваги експертів ЦППР участь членів ГРД у відборі суддів до Верховного Суду та передача одного з реєстрів Мін'юсту Національному агенству з питань запобігання коруції.
У Дніпрі відбувся тренінг з реформи політичних фінансів
7 лютого у Дніпрі громадські активісти, члени Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN та журналісти дізнавалися про реалізацію реформи політичних фінансів та вчилися контролювати витрачання коштів політичними партіями.
Як Україна бореться з корупцією без антикорупційної стратегії?
Експерти обговорили альтернативний звіт з впровадження антикорупційної політики.
Політичний аналіз подій за період з 28 січня по 4 лютого 2019 року
Вища кваліфікаційна комісія суддів демонструє різні стандарти поведінки, взаємодіючи з Громадською радою міжнародних експертів і Громадською радою доброчесності.
Харківські активісти навчалися контролю за політичними партіями
6 лютого борці з політичною корупцією з Харкова поглибили свої знання на тренінгу, який спільно провели експерти ЦППР, громадського руху «Чесно» за участі Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN.
Українці мають право на закон про всеукраїнський референдум
На думку експертів Центру політико-правових реформ, одним із пріоритетних для розгляду та ухвалення в першому читанні протягом цієї сесії має стати проект Закону України « Про всеукраїнський референдум» від 23.06.2015 року №2145а.
Порядок денний реформи правосуддя для кандидатів у Президенти України
Провідні громадські організації, які займаються ключовими реформами, закликають кандидатів у Президенти надати свої пропозиції щодо головних викликів реформи правосуддя.
Запрошуємо до обговорення альтернативного звіту з впровадження антикорупційної політики
До 19 лютого запрошуємо висловити пропозиції, зауваження, рекомендації до Альтернативного звіту з оцінки ефективності впровадження державної антикорупційної політики за 2017 рік.
КСУ та судді: спроба зірватися з політичного повідка
Експерти б'ють на сполох. Майбутні судді фактично опинились на "політичному повідку" у нардепів, адже проведення конкурсу на посаду судді Конституційного Суду по суті – ілюзія. Тож на порядку денному – питання боротьби за незалежність суддів.