exit
search

Новини, напрямки діяльності

Публікація фахівців Центру політико-правових реформ для "Української Правди" про нову редакцію Закону України "Про державну службу" і його регулювання щодо вищого корпусу державної служби та систему пільг і преференцій для державних службовців.

28 лютого 2012

Рада суддів зробила ведмежу послугу судам і суспільству

Оприлюднено перелік судових рішень, що будуть включатися до Єдиного державного реєстру судових рішень. Відтепер до реєстру включатимуть не всі судові рішення. На думку заступника голови правління ЦППР Романа Куйбіди, в реєстр не потраплятиме багато важливих рішень. Приховування від громадськості судових рішень не сприятиме авторитету судової влади, а навпаки, ще більше підриватиме до неї суспільну довіру.

16 лютого 2012

Зауваження Центру політико-правових реформ до проекту КПК України

Експерти Центру політико-правових реформ підготували зауваження до проекту Кримінального процесуального кодексу, ухваленого Верховною Радою України у першому читанні. Ці зауваження переданні для внесення народним депутатам України В. Стретовичу і Т. Стецьківу.

13 лютого 2012

Україна і верховенство права: вихід є?

Конституційний Суд прийняв два неоднозначні рішення, якими фактично надав право Кабміну ігнорувати положення законів України у сфері соціального захисту. По-перше, така позиція Суду несе потенційну загрозу незахищеним верствам населення. По-друге, вона перевертає все дотеперішнє розуміння права, зокрема ієрархії законодавчих актів.

10 лютого 2012

Реєстр постанов у справах про заборону мирних зібрань за 2011 рік

У 2011 р. у 203 справах (89,4 %) суди заборонили проводити мирні зібрання. Лише у 24 справах (10,6 %) суди відмовили у задоволенні позовів органів влади про заборону мирних зібрань. При цьому 11 постанов про відмову у задоволенні позову (4,8 %) припадає на Севастопольський окружний адміністративний суд, тобто на всю Україну (крім Севастополя) кількість відмов органам влади у забороні мирних зібрань становить лише 5 відсотків.

9 лютого 2012

Проект КПК України ухвалено в першому читанні

Верховна Рада України 9 лютого ухвалила в першому читанні проект Кримінального процесуального кодексу (реєстр. № 9700), внесений Президентом України.  Позиція експертів ЦППР щодо проекту КПК України: Рік роботи влади над проектом КПК України – виправлення помилок чи створення нових? Прес-конференція щодо проекту КПК України 5 недоліків проекту нового Кримінально-процесуального кодексу В УПК Януковича много инквизиционных моментов Чи відбудеться революція у кримінальному законодавстві?

6 лютого 2012

Новий Закон про державну службу: новели та проблеми

17 листопада 2011 року прийнято новий Закон України «Про державну службу», яким передбачено зміну правового регулювання сфери державної служби в Україні. Лише 10 січня 2012 року свій підпис на ньому поставив ініціатор Закону – Президент України. Цікаво, що на «шліфування» тексту вже ухваленого законодавчого акта пішло півтора місяці, і лише 13 січня він став доступним для ознайомлення громадськості. Перші враження від Закону є доволі суперечливим, адже його і так обмежені реформаторські амбіції в результаті парламентського доопрацювання стали ще меншими.

2 лютого 2012

Влада збалансовує бюджет шляхом ігнорування законів про соціальний захист

Рішеннями від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011 та від 25 січня 2012 року № 3-рп/2012 Конституційний Суд України фактично визнав конституційне право громадян України на соціальний захист декларацією та надав право Кабінету Міністрів України ігнорувати положення законів України у сфері соціального захисту.

Архів