Новини, напрямки діяльності
Головна вада реформи — гіперцентралізація влади
Ігор Коліушко. «Дзеркало тижня» №46, 11 грудня 2010 року. 10 грудня 2010 року президент видав указ «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» №1085, основними позиціями якого є:
Що зробити, аби «почути кожного»?
Віктор Тимощук, Роман Кобець «Дзеркало тижня. Україна» №24, 01 Липень 2011 Публікація присвячена проблематиці участі громадян у прийнятті рішень органами влади. Стосується як вирішення індивідуальних справ (тобто адміністративної процедури), так і розробки політики та прийняття нормативних актів.
Адміністративна реформа, або назад в СРСР
В. Тимощук, І. Коліушко «Дзеркало тижня. Україна» №5, 11 Лютий 2011 Коли в грудні 2010 року глава держави активізувався на ниві «оптимізації» системи центральних органів виконавчої влади, багато представників влади переконували ЗМІ та міжнародні фінансові інституції, що в Україні, нарешті, почалася адміністративна реформа, спрямована на боротьбу з бюрократією та економію державних коштів. Попри те що вже перші кроки президента викликали чимало запитань, починаючи від відсутності стратегії (програми) реформи і закінчуючи легітимністю вживаних заходів, нам усе ж таки хотілося вірити, що принаймні деякі з них робляться в інтересах суспільства і держави.
Системність і послідовність у реформуванні кримінальної юстиції
З часу проголошення Україною незалежності відбулося реформування більшості галузей національного законодавства. Парадоксально, але ці процеси майже не зачепили сфери кримінальної юстиції. Чинний Кримінально-процесуальний кодекс діє ще з 1961 року і в багатьох своїх положеннях не відповідає сучасним реаліям життя, не кажучи вже про дотримання європейські вимоги у галузі прав людини.
Концепція реформування кримінальної юстиції
Указ Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 лютого 2008 року "Про хід реформування системи кримінальної юстиції та правоохоронних органів"
Обговорення доцільності запровадження інституту кримінальних проступків у правову систему України
Необхідність та доцільність запровадження в Україні інституту кримінальних проступків стало предметом обговорення на науково-практичному семінарі «Інститут кримінального проступку та нова кодифікація кримінального і адміністративно-деліктного законодавства в Україні», який відбувся 18-20 травня 2007 року в с. Гута Івано-Франківської області
Запровадження інституту кримінального проступку як необхідна складова реформи кримінальної юстиції
Cеред науковців України давно ведуться дискусії про необхідність реформи кримінальної юстиції та її можливі напрямки. У 2001 році було прийнято новий Кримінальний кодекс, але до цього часу не змінено основ кримінального процесу та не побудовано нової системи органів кримінальної юстиції. А розробка і прийняття нового кримінального закону здійснювалася без належного врахування положень іншої складової системи «карального права» України – права адміністративних правопорушень. Члени Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права (дорадчого органу при Президентові України) із самого початку її існування (2005 року) заявили про пріоритетність побудови демократичної системи кримінальної юстиції
До питання про критерії розмежування адміністративних правопорушень і злочинів
Останнім часом виникають факти правової дійсності, які змушують українських вчених по-новому поглянути на проблему співвідношення адміністративних правопорушень і злочинів.
Як потрапити на судове засідання до Верховного Суду чи вищих судів?
Відповіді на інформаційні запити щодо інструкцій про порядок доступу до приміщень Верховного Суду і вищих спеціалізованих судів.
Громадська ініціатива за чесні вибори звернулася до Венеціанської комісії
Громадська ініціатива за чесні вибори, учасником якої є Центр політико-правових реформ, направила листа до Венеціанської комісії із одностайною позицією про неприйнятність проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України», розробленого робочою групою на чолі із Міністром юстиції, як такого, що не здатен забезпечити проведення чесних та відкритих парламентських виборів.
Громадська ініціатива за чесні вибори
Центр політико-правових реформ, Аналітичний центр «Відкрита політика», Інститут правової політики, Український інститут публічної політики, Центр прикладних політичних досліджень «Пента», Школа політичної аналітики при НаУКМА, Інститут виборчого права та Комітет виборців України об'єдналися у громадську ініціативу «Чесні вибори заради майбутнього». Ініцатива була презентована на прес-конференції 24 червня в приміщення першого інформаційного порталу «Обозреватель».
Міжнародна Школа (науково-практичний семінар) адміністративного права
6-7 квітня 2011 року в м. Астана відбулася Міжнародна Школа (науково-практичний семінар) адміністративного права «Адміністративні процедури: зарубіжний досвід і шляхи удосконалення законодавчого регулювання в Республіці Казахстан». Захід був організований Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ) та Інститутом законодавства Республіки Казахстан.