Судівництво
Законопроект, розроблений Центром політико-правових реформ.
100 днів нової влади оцінка Центру політико-правових реформ
Стан реформування судової системи У Програмі діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям” питанням розвитку правосуддя присвячена окрема глава – “Судова реформа” (розділ “Справедливість”). В ній проголошується, що “Уряд докладе всіх зусиль для того, щоб сприяти прискоренню побудови в Україні нової системи судочинства”. Для досягнення цього передбачається цілий комплекс завдань. Деякі з них, наприклад, забезпечення належного фінансування судової влади, запровадження надання безоплатної правової допомоги людям з низьким рівнем достатку, обмеження адміністративних повноважень голови суду, питання доцільності існування військових судів, можна було виконати найближчим часом шляхом внесення додаткових змін до Державного бюджету, підготовки і внесення на розгляд Верховної Ради України відповідних законопроектів, ухвалення урядових рішень.
Від першого вето нового Президента України постраждав Кодекс адміністративного судочинства
Від першого вето нового Президента України постраждав Кодекс адміністративного судочинства 20 квітня цього року Президент ветував Кодекс адміністративного судочинства і повернув його зі своїми пропозиціями на повторний розгляд парламенту. Це перший законодавчий акт, не підписаний новим Президентом. Нагадаємо, Кодекс адміністративного судочинства було ухвалено парламентом 17 березня цього року після майже десятирічної роботи багатьох фахівців. Він мав стати процесуальною основою для діяльності адміністративних судів і гарантувати належний судовий захист прав людини від порушень з боку влади. З набранням чинності Кодексу адміністративного судочинства пов‘язувалося набуття чинності і новим Цивільним процесуальним кодексом від 18 березня 2004 року.
Етика суддів: міжнародний досвід та проблеми регулювання в Україні
Автор статті - С.В. Подкопаєв, кандидат юридичних наук, доцент кафедри організації прокурорського нагляду та участі прокурора у суді Харківського інституту підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників.
Кваліфікаційні комісії суддів
Автор статті - С.В. Подкопаєв, кандидат юридичних наук, доцент кафедри організації прокурорського нагляду та участі прокурора у суді Харківського інституту підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників. Стаття російською мовою - Квалификационные комиссии судей.
Військове судочинство: порівняльний аналіз військової та загальної юрисдикцій у світі
Стаття - Віталій Разік. Military Justice: Comparative Analysis of Civil Versus Military Jurisdiction over Court Proceedings (англійською мовою)
Проект Закону про внесення змін до Закону України Про судоустрій України
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій України"(щодо утворення Вищого цивільного суду України та Вищого кримінального суду України), розроблений Центром.
Незалежність судді - основа правосуддя!
Стаття - Ігор Коліушко.