exit
search

Новини, напрямки діяльності

Законопроект, розроблений Центром політико-правових реформ.

24 травня 2005

100 днів діяльності Президента України та Уряду у сфері адміністративної реформи

Витяг з моніторингової доповіді аналітичних центрів. Оцінка Центром політико-правових реформ 100 днів діяльності Президента України та Уряду у сфері адміністративної реформита розбудові структур нової влади (2005 рік)

24 травня 2005

100 днів нової влади оцінка Центру політико-правових реформ

Стан реформування судової системи У Програмі діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям” питанням розвитку правосуддя присвячена окрема глава – “Судова реформа” (розділ “Справедливість”). В ній проголошується, що “Уряд докладе всіх зусиль для того, щоб сприяти прискоренню побудови в Україні нової системи судочинства”. Для досягнення цього передбачається цілий комплекс завдань. Деякі з них, наприклад, забезпечення належного фінансування судової влади, запровадження надання безоплатної правової допомоги людям з низьким рівнем достатку, обмеження адміністративних повноважень голови суду, питання доцільності існування військових судів, можна було виконати найближчим часом шляхом внесення додаткових змін до Державного бюджету, підготовки і внесення на розгляд Верховної Ради України відповідних законопроектів, ухвалення урядових рішень.

12 травня 2005

Від першого вето нового Президента України постраждав Кодекс адміністративного судочинства

Від першого вето нового Президента України постраждав Кодекс адміністративного судочинства 20 квітня цього року Президент ветував Кодекс адміністративного судочинства і повернув його зі своїми пропозиціями на повторний розгляд парламенту. Це перший законодавчий акт, не підписаний новим Президентом. Нагадаємо, Кодекс адміністративного судочинства було ухвалено парламентом 17 березня цього року після майже десятирічної роботи багатьох фахівців. Він мав стати процесуальною основою для діяльності адміністративних судів і гарантувати належний судовий захист прав людини від порушень з боку влади. З набранням чинності Кодексу адміністративного судочинства пов‘язувалося набуття чинності і новим Цивільним процесуальним кодексом від 18 березня 2004 року.

12 травня 2005

Етика суддів: міжнародний досвід та проблеми регулювання в Україні

Автор статті - С.В. Подкопаєв, кандидат юридичних наук, доцент кафедри організації прокурорського нагляду та участі прокурора у суді Харківського інституту підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників.

12 травня 2005

Кваліфікаційні комісії суддів

Автор статті - С.В. Подкопаєв, кандидат юридичних наук, доцент кафедри організації прокурорського нагляду та участі прокурора у суді Харківського інституту підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих працівників. Стаття російською мовою - Квалификационные комиссии судей.

11 травня 2005

Військове судочинство: порівняльний аналіз військової та загальної юрисдикцій у світі

Стаття - Віталій Разік. Military Justice: Comparative Analysis of Civil Versus Military Jurisdiction over Court Proceedings (англійською мовою)

10 травня 2005

Проект Закону про внесення змін до Закону України Про судоустрій України

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій України"(щодо утворення Вищого цивільного суду України та Вищого кримінального суду України), розроблений Центром.

Архів