Конституціоналізм
Участь громадськості у законодавчому процесі в Україні
Проведення в цьому році Європейською асоціацією сприяння законодавству конгресу в місті Берн (Швейцарія) на тему участі громадськості у процесі нормопроектування свідчить про те, що ця проблема має велике значення. А ступінь її вирішення відображає реальні принципи діяльності органів державної влади та відповідність діяльності цих органів основному принципу демократичного суспільства – прозорість і відкритість для представників громадськості.
Правове регулювання нормотворчої діяльності в Україні - проблеми та перспективи.
Правове регулювання нормотворчої діяльності в Україні: проблеми та перспективи. У тих, хто слідкував за роботою Верховної Ради України 11 липня 2003 року мало скластися враження, що безрезультатно закінчився тривалий процес підготовки закону, завданням якого було врегулювання відносин у сфері нормотворчої діяльності. Справа в тому, що в цей день парламенту не вдалося подолати вето Президента України на Закон України “Про закони і законодавчу діяльність”.
Справа ЄУ vs ЄС
У цій статті зроблено аналіз адекватності перекладу терміну Євросоюз з мов держав-засновників (саме з цих мов, а не з російської має перекладатися увесь масив юридичної термінології ЄС). А також відповідності цієї назви українським лінгвістичним, конотаційним та правничим реаліям. Саме у цих трьох площинах знаходяться аргументи, котрі стануть предметом розгляду статті.
Пореволюційна Україна - візія капітального євроремонту
Передуючи реакції читача, котрому усі радісні міркування про помаранчеву революцію вже сприймаються однотипною емоційною патетикою, бо кожен має на серці, практично, те ж саме, вирішив обмежити власні лиш одним реченням - Трансцендентний дар, що отримав наш нарід є незміренний: омріяний і вистражданий, вочевидь, не одним мільярдом українських сердець за тисячолітню добу екзистенції русинів-українців - саме за нашого життя він звершився!