exit
search
29 листопада 2014

Політиків просять посунутися: змінити Конституцію мають незацікавлені експерти

Експерти "Реанімаційного пакету реформ" наголошують, що конституційні зміни мають розробити експерти у галузі конституційного права, які не претендують на державні посади.

Про це сказала експерт РПР та Центру політико-правових реформ у сфері конституційного права Юлія Кириченко на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі в середу, передає кореспондент Укрінформу.

«Конституційна реформа має проводитися за принципом фаховості та професійності. Ми просимо політиків віддати саме напрацювання конституційних змін незалежним професіоналам, людям, які вже обіймали найвищі посади в державі, при цьому є експертами, професорами в галузі конституційного права, не претендують у майбутньому на політичні посади, а готові в інтересах суспільства напрацювати конституційну реформу. Просили би політиків створити таку конституційну комісію, дати завдання професіоналам - і отримати гарне бачення, гарно пророблену конституційну реформу», - сказала вона.

Експерт також наголосила, що проводити конституційні реформи необхідно виключно за процедурою, яка прописана в Конституції, - у розділі 13-му.

«Всі попередні спроби змінити Конституцію, а їх було три, відбулися не в межах конституційної процедури. На сьогодні залишається чинним ганебний закон Януковича  "Про Всеукраїнський референдум", який встановлює неконституційну процедуру зміни Конституції. Закликаємо політиків не використовувати диктаторські закони», - сказала Кириченко.

Вона також підкреслила, що у коаліційній угоді немає жодного змістовного пояснення щодо конституційних змін. «Є певні напрацювання лише в галузевих реформах. Ми нагадуємо, що не можна, як зазначено у коаліційній угоді, змінювати Основний закон під реформи, необхідно провести комплексно з урахуванням галузевих реформ конституційну реформу, почати виконувати Конституцію як суспільну угоду і рухатися далі», - додала Кириченко.