exit
search
19 квітня 2014

Проведення всеукраїнського референдуму 25 травня є нелегітимним - Юлія Кириченко

На сьогодні Україна не встигає провести Всеукраїнський референдум за сроками, які існують, - сказала під час прес-конференції експерт Центру політико-правових реформ з конституційного права Юлія Кириченко.

"Україна не встигає провести референдум одночасно з президентськими виборами 25 травня. Мінімальний процес підготовки займає 50-60 днів, з народної ініціативи - ще плюс 40 днів, тобто всього 90. Навіть якщо референдум оголосили б зараз, часу все одно замало. 25 травня немає ні політичної доцільності, ні правових підстав проведення референдуму. Звуження строків призведе до згортання демократії" - говорить Кириченко.

Однак, вона наголосила, що зменшення термінів для підготовки референдуму призведе до згортання демократичних процедур.

На думку Юлії Кириченко, проведення всеукраїнського референдуму нав'язане нам РФ. «Референдум виник як штучне питання і був нав'язаний нашими сусідами заради свого інтересу», - стверджує вона.

Разом із тим, фахівець вважає, що провести референдум можливо разом із достроковими парламентськими виборами.

У свою чергу, глава ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив» Ігор Когут вважає, що з політичної точки зору, потрібно провести консультаційний референдум, але не разом із достроковими президентськими виборами.

На думку експертів, для проведення референдуму 25 травня немає ні політичної доцільності, ні правових підстав.