exit
search
29 жовтня 2013

Кличко може не хвилюватися за свою реєстрацію як кандидата, - експерт

Термін "проживання в Україні", який згадується в Конституції, не має чіткого визначення. Тим не менш, на сьогоднішній день у лідера партії УДАР Віталія Кличка немає підстав для занепокоєння з приводу його реєстрації як кандидата в президенти. Таку думку в ході прес - конференції в "Обозревателе" висловила експерт з питань конституційного права Центру політико - правових реформ Юлія Кириченко.

Як нагадала експерт, у Конституції умова проживання в Україні протягом певного періоду згадується двічі: " ценз осілості стосується як президента України (10 років) , так і народних депутатів ( 5 років). Він вживається в термінології "проживання в Україні". За словами Кириченко, термін "місце проживання" - "невизначений і нечіткий", що створює юридичні труднощі при його трактуванні.

Говорячи про поправку до Податкового кодексу, яка може стати перешкодою для реєстрації Віталія Кличка як кандидата в президенти, експерт уточнила : "Сказати, що адміністративні суди при виникненні спірних відносин не будуть брати до уваги діючу норму Податкового кодексу, не можна".

Відповідаючи на запитання "Обозревателя", чи існують в оновленому Податковому кодексі підстави для відмови в реєстрації Віталію Кличку, Юля Кириченко сказала : "Я не можу сказати, які підстави є, оскільки необхідно враховувати життєву ситуацію, досліджувати докази". У той же час, " якщо вирішувати це питання з точки зору права і конституційного права, немає підстав побоюватися лідеру опозиції щодо його зняття з президентських виборів", - заявила експерт.

У цьому контексті Кириченко нагадала про те, що ці норми були витлумачені Європейським судом з прав людини, "коли в 2002 році була проблема з Мельниченком". Коли в 2004 році екс -майор СБУ виграв суд проти України , в резюмує частині рішення суду було сказано про те, що " відповідно до міжнародного пактом про політичні та громадянські права не може бути нерозумних і дискримінаційних обмежень кандидатів у народні депутати, виходячи з місця проживання, і що цей ценз не може бути абсолютним і держава повинна враховувати життєву ситуацію".

"У нашому випадку політик був відомим спортсменом, який захищав прапор України. По-моєму, немає підстав нерозумно обмежувати його права відносно участі у президентських виборах" , - заявила Кириченко.

Нагадаємо, 24 жовтня парламент прийняв у другому читанні закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків". Згідно з поправкою, якщо громадянин України має право постійного проживання в іншій країні, він не є платником податку в Україні .

Матеріал надрукований на сайті «Обозреватель»