exit
search
14 січня 2020

Верховна Рада України попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції України щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України

14 січня 2020 року Верховна Рада України попередньо схвалила проект закону «Про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України)» (реєстр. №1028), який був внесений 29 серпня 2019 р. Президентом України. Постанова про попереднє схвалення цього законопроекту отримала 249 голосів (з 226 необхідних). Остаточне ухвалення цього законопроекту щонайраніше може відбутися в лютому 2020 р. та потребуватиме щонайменш 300 голосів.

Законопроект пропонує доповнити статтю 85 Конституції України, яка передбачає повноваження Верховної Ради України, новим пунктом: «створення у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України, для здійснення своїх повноважень консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів».

Нагадаємо, що експерти ЦППР вже неодноразово наголошували на тому, що ця законодавча пропозиція не має ані позитивного, ані негативного контексту та є беззмістовною за своєю суттю, оскільки на сьогодні вже існують подібні допоміжні органи, які забезпечують здійснення Верховною Радою України своїх повноважень (Апарат Верховної Ради України,  Інститут законодавства ВРУ). Також варто згадати, що суддя у відставці Мельник М.І. в Окремій думці до Висновку Конституційного Суду України щодо цього законопроекту від 29.10.2019 р. зазначив, що об’єктивної потреби у створенні додаткових органів Верховної Ради України через внесення змін до Конституції України немає.

Нагадаємо, у вересні експерти ЦППР підготували детальний аналіз законопроекту.