2 травня 2018
Експерти Центру політико-правових реформ разом з Democracy Reporting International підготували дослідження "Свобода мирних зібрань в Україні: пошук оптимальної моделі регулювання".
Дослідження враховує позиції усіх зацікавлених сторін – правозахисників, правохоронних органів, місцевої влади, судової влади та бізнесу. За висновками експертів, покращити регулювання мирних зібрань краще точковими законодавчими змінами, аніж прийняттям окремого закону про мирні зібрання.
Основні рекомендації:
- зробити обов’язковим повідомлення про проведення мирних зібрань лише у випадку, коли організатори зацікавлені отримати допомогу і захист з боку органів влади (тимчасово перекрити рух транспорту, убезпечити від насильницьких дій ідейних опонентів тощо);
- визначити, що громадяни можуть повідомляти владу про проведення мирних зібрань у будь-якій формі;
- скасувати адміністративну відповідальність «за порушення порядку організації і проведення зібрань», та закріпити у законодавстві право учасників протесту встановлювати намети, навіси, інші тимчасові конструкції, або ж зазначити, що вимоги щодо забезпечення правил благоустрою не поширюються на учасників мирних зібрань;
- скасувати місцеві нормативні акти, які обмежують право на мирні зібрання, і вилучити дискримінаційні положення щодо організаторів страйків.
Завантажити звіт (pdf)
Наступна новина
27 квітня 2018
Покращити регулювання мирних зібрань краще точковими змінами, ніж окремим законом – експертне дослідження