exit
search
22 листопада 2016

У Парламенті обговорюють конституційні зміни щодо парламентських процедур

У вівторок, 22 листопада 2016 року, відбулося засідання "круглого столу" "Реформування парламентських процедур: конституційно правовий аспект" за участі Комітету з питань правової політики та правосуддя та Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України. 

Обговорювалося право законодавчої ініціативи народних депутатів, а саме його обмеження певною кількістю народних обранців. Було звернено увагу і на процедуру ухвалення рішень ВРУ та мінімальну й максимальну зміну кількості голосів народних депутатів, а  також на те, що можна зробити для покращення ухвалення законів, постанов та інших актів Верховної Ради України. 

Експерт ЦППР Ю.Кириченко підтримала позицію про необхідність конституційних змін у напрямку посилення парламентаризму. Щодо удосконалення парламентських процедур позиція Центру та група РПР "конституційної реформи": необхідно позбавити народного депутата права законодавчої ініціативи та тим самим зменшити "законодавчий спам", а  надати це право - щонайменше 15 народним депутатам. Також доцільно закріпити народну ініціативу. Порядок ухвалення рішень Парламентом потребує змін разом з запровадженням різних видів законів: конституційних, органічних та звичайних. Так, звичайні закони ВР має ухвалювати більшістю від присутніх на засіданні народних депутатів, за умови присутності не менше половини загального складу Верховної Ради. А органічні закони - більшістю народних депутатів від загального складу ВРУ.