preloader

Що вас цікавить?

Центр надіслав заяву до КСУ щодо проваджень за конституційними поданнями нардепів від ОПЗЖ

26.01.2023
Конституціоналізм /
Воєнний стан

З початком повномасштабного вторгнення Парламент ухвалив законодавство щодо заборони у судовому порядку політичних партій, члени яких здійснюють колабораційну діяльність. У червні 2022 року Восьмий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення щодо заборони діяльності політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ).


Попри це, станом на 26 січня 2023 року у Конституційному Суді України все ще розглядаються вісім конституційних подань, переважна більшість яких підписана народними депутатами України, обраними від забороненої політичної партії. Це понад третина від загальної кількості конституційних подань щодо конституційного контролю, які зараз розглядаються у Конституційному Суді, поданих народними депутатами України IX скликання. Крім того, представники ОПЗЖ намагалися оспорювати конституційність не будь-яких законів, а переважно тих актів, які мають важливе значення для державотворчих процесів, подолання постколоніальної спадщини та європейської інтеграції України

Тому Центр та Всеукраїнське об’єднання  «Автомайдан» закликають Велику палату Конституційного Суду України постановити ухвали про закриття конституційного провадження у справах, порушених за конституційними поданнями народних депутатів з ОПЗЖ.

Детальніше читайте у зверненні до КСУ у файлі нижче.