preloader

Що вас цікавить?

Розвиток системи надання адміністративних послуг тісно пов’язаний з реформою місцевого самоврядування та фінансовою спроможністю територіальних громад.

Проблемою для ОМС досі є те, що окремі розміри плати за адмінпослуги чи прирівняні дії не переглядалися з 1993 року (сфера РАЦС, «нотаріальні дії» ОМС тощо). А багато послуг ОМС, або таких що надаються через ЦНАП ОМС, визначені законами як безоплатні (реєстрація бізнесу, землі тощо).

3 листопада 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» (далі – Закон, Закон щодо мережі ЦНАП). 27 листопада Закон підписано Президентом України.

Отже, що змінюється у сфері надання адміністративних послуг, і насамперед в організації та діяльності центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП). А також які кроки потрібно далі вживати Уряду, органам місцевого самоврядування та іншим ключовим суб’єктам.

Адміністративні послуги соціального характеру (АПСХ) є дуже затребуваними у громадян. До АПСХ належать: надання субсидій, призначення державних допомог, пільг, грошових компенсацій, встановлення різного роду соціальних статусів тощо.

Відшукайте матеріал по тегам